Rozgłośnie zrzeszone w sieci Radia Plus protestują przeciw działaniom inwestorów, którzy proponują, by katolickie stacje grały muzykę... disco!
Sieć stacji Plus tworzy 20 rozgłośni katolickich. Osiem związanych jest kapitałowo z Grupą Radiową Time, a dwanaście - z grupą Ad.point, w 2007 roku przejętą przez holding Eurozet, właściciela Radia Zet.
Rada Programowa Radia Plus w liście do szefów Eurozetu i spółki Time pisze, że nie wyraża zgody na „zmianę formatu muzycznego o ogólnym kierunku disco. Ten rodzaj muzyki, a nade wszystko zawarte w nim treści, nie licują z przesłaniem Słowa, które realizujemy w swoich rozgłośniach”.
Abp Sławoj Leszek Głódź oświadczył, że w liście do inwestorów stwierdził: „Na naszym lutowym spotkaniu w Gdańsku umówiliśmy się, że przekazanie stronie kościelnej pełnej nowej oferty programowej nastąpi w formie pisemnej. Dotyczyło to m. in. formatu muzycznego oraz umowy o współpracy pomiędzy zaangażowanymi inwestorami. Powyższe treści do tej pory nie zostały mi udostępnione. W tej sytuacji wyrażam jednoznaczny sprzeciw wobec jakichkolwiek zmian programowych, do chwili uzgodnienia ich z podmiotami kościelnymi stanowiącymi sieć Radia Plus. Niepodjęcie rozmów traktować będę jako jednostronne zerwanie naszych dotychczasowych umów”.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.