- Modlimy się i mamy nadzieję, że wprowadzenie w niektórych regionach kraju stanu wyjątkowego przyniesie zamierzone cele - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Nigerii.
Abp Ignatius Kaigama odniósł się do wciąż niespokojnej sytuacji w tym kraju, związanej z konfliktami na tle religijnym. Islamscy ekstremiści z bojówkarskiej sekty Boko Haram dokonali licznych ataków na chrześcijan. Nigeryjscy biskupi z uznaniem odnieśli się do ostatnich działań rządu, podjętych dla zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa. Metropolita Jos zwrócił jednak uwagę, że prezydent Goodluck Jonathan powinien zabiegać o poparcie pokojowej kampanii u wszystkich przywódców politycznych. Jego zdaniem przyczyną znacznej części zamieszek w państwie może być walka o wpływy przed zbliżającymi się wyborami.
Biskupi odnieśli się również do sprawy amnestii dla członków sekty Boko Haram. „Amnestia polega na wybaczeniu tym, którzy są naprawdę skruszeni, a nie na chwilowym uspokojeniu przestępców i ich sponsorów dla zapewnienia spokoju” – uważa abp Kaigama. Hierarcha apeluje o pokój i pojednanie do wszystkich mieszkańców Nigerii.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.
„Proszę was, abyście świadomie i odważnie wybrali drogę komunikacji pokoju”
Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.