Poniedziałkowym gościem FSMu był biskup Grzegorz Ryś z Krakowa, który na Kalwarii przewodniczył Eucharystii a po południu spotkał się z młodzieżą.
Tematem konferencji, jaką wygłosił była zachęta „porozmawiajmy o wierze…” Istotnie, młodzież miała do biskupa wiele pytań, m.in.: o katechezę w szkole, proces ewangelizacji i historię jego powołania. Temat wiary, zaufania w dzisiejszych czasach a także jej realność w życiu codziennym – to wątki, jakie poruszył gość FSM.
W poniedziałek odbyła się pierwsza praca w grupach. Jest to czas, kiedy uczestnicy spotykają się w mniejszych grupach, by tam dyskutować o swojej wierze i wymieniać poglądy na tematy z nią związane. Takie spotkania prowadzone są przez przygotowanych do takiej posługi animatorów, którzy przed FSM w czasie kilku dni przygotowują się do tego zadania – Taki czas jest bardzo ważny, bo mogę się dowiedzieć, co inni myślą o różnych tematach – mówi nam jeden z uczestników – co więcej, w takim czasie możemy też porozmawiać o tym, co usłyszeliśmy. Nie zostawiamy wszystkiego dla siebie, ale możemy się tym dzielić – dodaje.
Wieczorem na scenie FSM pojawiła się poetycka formacja „Dusza we mgle” a po niej muzyczne impresje w aranżacji Marka Stryszowskiego do Drogi krzyżowej, której teksty rozważań czytał aktor Jan Nowicki. Poniedziałkowy „Tabor – otwarcie serca” zmieni się we wtorkowy „Tabor – w drodze na szczyt”.
Wtorek ma być obrazem wędrówki wraz z Bogiem. W programie przewidziano nabożeństwo obecności przygotowane przez Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie z Krakowa. Kaznodzieją tego dnia będzie o. Pacyfk Iwaszko.
W ciągu dnia na scenie pojawi się grupa Teatr A, następnie wystąpi najsłynniejszy polski mim – Ireneusz Krosny.
Przez cały tydzień w Spotkaniu uczestniczą zaprzyjaźnieni z FSM Tomasz Terlikowski z rodziną i Marek Nowicki z żoną. Pierwszy konferencje o wierze w praktyce rodzinnej wygłosił w poniedziałek, a drugi spotka się z młodymi na prapremierze filmu „Murzasichle” w środę.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.