Lourdes: Otwarto Rok Jubileuszowy

W Lourdes uroczyście otwarto Rok Jubileuszowego, upamiętniający 150. rocznicę objawień Matki Bożej 14-letniej Bernadecie Soubirous. Inaugurację poprzedziły wczoraj wieczorna procesja z pochodniami oraz nocne czuwanie w bazylice Piusa X. Rano główną Mszę sprawował kard. Ivan Dias, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

W homilii kard. Dias podkreślił aktualność przesłania z Lourdes, przedstawionego w kontekście innych objawień maryjnych w XIX wieku, będącego także dzisiaj wezwaniem do walki ze złem. Maryja wzywa do nawrócenia i przypomina o modlitwie za grzeszników, jakby przewidując kryzys wiary, którego jesteśmy świadkami. Kardynał wyraził troskę o młodzież - szczególnie zagrożoną tym kryzysem. Przypomniał duchową sylwetkę Bernadety Soubirous, w której życiu wartości duchowe miały większe znaczenie niż doczesne. Bezpośrednio po Mszy, uroczysta procesja wyruszyła z bazyliki, przez jubileuszowa Bramę św. Michała do sanktuarium oraz do Groty Objawienia, gdzie w południe ogłoszono otwarcie Jubileuszu. Uroczystości w Lourdes trwają cały dzień. Po południu, w ramach międzynarodowego spotkania wolontariuszy opiekujących się chorymi, kard. Paul Josef Cordes wygłosił konferencję „Encyklika 'Deus caritas est' i wolontariat”. O godz. 16.00 rozpoczęła się transmisja pozdrowień skierowanych do pielgrzymów w Lourdes i Lyonie, przez Benedykta XVI, wygłoszonych na Placu Hiszpańskim w Rzymie, w czasie obchodów uroczystości Niepokalanego Poczęcia. Do późnej nocy w Lourdes będą przechodziły procesje do sanktuarium i do Groty Objawienia. Modlitwą, szczególnie często powtarzaną tego dnia, są różańcowe Tajemnice światła, wprowadzone przez Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  18°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  wiecej »