Inauguracja Dzieła Biblijnego w stolicy

Nabożeństwem Słowa Bożego w akademickim kościele św. Anny zostało uroczyście zainaugurowane Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w archidiecezji warszawskiej - informuje Nasz Dziennik.

Celebracji przewodniczył ks. abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, a homilię wygłosił ks. prof. Waldemar Chrostowski, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich. W homilii ks. prof. Chrostowski mówił m.in. o człowieku jako obrazie Boga Niewidzialnego, który jest poza światem i wszelką cielesnością. - Mężczyzna i kobieta to dwie strony człowieczeństwa, dwa sposoby bycia człowiekiem. Skoro Bóg stworzył człowieka na swój obraz, to cały paradoks zawarty w stworzeniu człowieka polega na tym, że obrazem Boga w człowieku jest także nasza cielesność - podkreślił. - Już w samym dziele stworzenia człowieka zawarty jest więc potencjał wcielenia Syna Bożego. Bóg stał się dla nas i dla naszego zbawienia człowiekiem, ponieważ Jego obraz został w nas zawarty - wyjaśnił ks. prof. Chrostowski. Jak zaznaczył, cały Stary Testament jest ukierunkowany ku tajemnicy wcielenia Słowa Bożego. W Starym Testamencie Bóg jest jeden, ale istnieje także przeczucie, że Bóg nie jest samotny. Nowy Testament daje świadectwo, że Bóg jest jeden, ale w Trzech Osobach. A spoiwo Osób Bożych to Miłość, której odwzorowanie stanowi miłość ludzka. Miłość, która łączy mężczyznę i kobietę, jest również odzwierciedleniem bogactwa wewnętrznego życia Boga. Piękny jej wyraz stanowi księga Pieśni nad Pieśniami. Po nabożeństwie Słowa zaprezentowano Dzieło Biblijne i jego aktualną działalność. Jak poinformował nas ks. prof. Henryk Witczyk, krajowy moderator Dzieła Biblijnego, w uroczystościach wzięli udział biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej, bibliści oraz licznie zebrani wierni, zainteresowani powstawaniem grup biblijnych i szkół Słowa Bożego w parafiach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  8°C Piątek
  noc
  5°C Piątek
  rano
  9°C Piątek
  dzień
  10°C Piątek
  wieczór
  wiecej »