Kard. Vingt-Trois: Europa potrzebuje świadków wiary

W Lourdes obraduje episkopat Francji. Inaugurując 46. sesję plenarną kard. André Vingt-Trois, wyraził najpierw wdzięczność i zaufanie biskupów wobec księży.

W kontekście przemian w życiu Kościoła arcybiskup Paryża przypomniał konieczność współpracy w ramach wspólnot chrześcijańskich oraz rolę wspólnoty duchowieństwa pod przewodnictwem biskupa. Przewodniczący episkopatu Francji mówił również o znaczeniu godności i poszanowaniu życia ludzkiego, od poczęcia do naturalnej śmierci. Wspomniał przy tej okazji o „szacunku i podziwie biskupów dla ludzi, którzy odważnie i w milczeniu przyjmują cierpienie, dla lekarzy, którzy starają się ulżyć temu cierpieniu, dla personelu medycznego, który szanuje godność chorych, oraz dla rodzin, które towarzyszą cierpieniom swych bliskich”. Nawiązując do bliskiego objęcia przez Francję przewodnictwa Unii Europejskiej, arcybiskup Paryża podkreślił stabilność pokoju na naszym kontynencie, wobec wojen i kryzysów w innych częściach świata: w Kolumbii, Tybecie, Birmie, w Darfurze, Sudanie, na Bliskim Wschodzie i w Algierii. Przewodniczący francuskiego episkopatu wezwał do solidarności i otwarcia politycznego na emigrację, do realizowania polityki na rzecz krajów Trzeciego Świata oraz pomocy osobom szczególnie potrzebującym: „Jeśli odwołujemy się do chrześcijańskich korzeni Europy, musimy działać w taki sposób, aby te korzenie stały się widoczne i przynosiły owoce”. Episkopat Francji obraduje w Lourdes w dniach od 1 do 4 kwietnia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  28°C Sobota
  dzień
  29°C Sobota
  wieczór
  wiecej »