Niemcy: Duchowe poszukiwania młodych

Młodzież w Niemczech pragnie chrześcijańskiej duchowości, ale odrzuca jednocześnie sporą część nauczania Kościoła. To wynik sondażu przeprowadzonego we wszystkich niemieckich diecezjach na zlecenie organizacji „Misereor" i Związku Katolickiej Młodzieży Niemieckiej BDKJ.

Mimo Światowego Dnia Młodzieży w Kolonii i euforii, jaką wywołuje osoba Papieża, większość niemieckiej młodzieży twierdzi, że nie potrzebuje Kościoła katolickiego. Co ciekawe, sondaż przeprowadzony został właśnie wśród katolików. Podzieleni oni zostali przez socjologów na siedem środowisk, z których tylko trzy zainteresowane są ofertą Kościoła. To młodzież tradycyjna, mieszczańska i tak zwana postmaterialistyczna. Komentując wyniki sondażu, przewodniczący Związku Katolickiej Młodzieży Niemieckiej, Dirk Tänzler, powiedział, że są one wielkim wyzwaniem. Według niego należy „jeszcze bardziej zwrócić uwagę na to, czym i gdzie żyje dzisiejsza młodzież i wyjść jej naprzeciw”. W tym celu zdaniem Tänzlera duszpasterze powinni wykorzystać jeszcze bardziej internet, nie zapominając przy tym o bezpośrednich kontaktach z młodymi. Przedstawiciele organizacji „Misereor” i Związku Katolickiej Młodzieży Niemieckiej podkreślili, że młodzież w Niemczech tęskni za życiem sensownym, pragnie stabilnych fundamentów i duchowości, ale sondaż jednocześnie pokazuje, że nie ma w Niemczech renesansu katolickiej wiary po wyborze Benedykta XVI na Papieża.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  22°C Niedziela
  noc
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  26°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »