Konsekwencje aborcji w wymiarze fizycznym, psychologicznym i społecznym opisuje wydana właśnie przez Instytut de Vebera praca naukowa pt. „Komplikacje”. Publikacja, będąca rezultatem prawie 10-letnich badań, zawiera ponad 100 wywiadów z kobietami, które dokonały w przeszłości aborcji. Instytut de Vebera działa od 30 lat zajmuje się kwestiami bioetycznymi i badaniami społecznymi.
Rozmowom towarzyszą analizy i wnioski przedstawione przez lekarzy, psychologów i naukowców. Wymowę książki, której autorami są Angela Lanfranchi, Ian Gentles i Elizabeth-Ring Cassidy, sprowadzić można do jednej konkluzji: aborcja to dla kobiety katastrofa pod względem fizycznym i psychologicznym.
W oparciu o ponad 650 dokumentów, pochodzących głównie z periodyków medycznych i psychologicznych, oraz licznych książek i publikacji oficjalnych, kolejne rozdziały pracy opisują poszczególne aspekty katastrofalnych konsekwencji aborcji. Z książki wynika, że aborcja ma szkodliwy wpływ na wszystkie obszary zdrowia kobiety. Dostarcza też ona rzetelnych dowodów na związek między aborcją a takimi problemami zdrowotnymi jak: rak piersi, niepłodność, choroba autoimmunologiczna, problemy ze zdrowiem umysłowym oraz liczne inne komplikacje zdrowotne.
Książka przeczy także tezie, rozpowszechnianej przez przedstawicieli środowisk proaborcyjnych, że wiele kobiet zmuszonych do aborcji nie cierpi na żadne uboczne efekty spowodowane tym doświadczeniem. Z rozmów z kobietami na łożu śmierci, wynika, że dokonane aborcje ciążą im i choć czasami przeżyta trauma pozostaje przez długi czas w stanie uśpionym, ujawnia się pod koniec życia kobiety.
Książka zawiera także nieoczekiwane i pozornie sprzeczne z powszechną intuicją wnioski. Okazuje się m.in., że w państwach, gdzie dostęp do aborcji jest nieograniczony, jak USA, Rosja czy Wielka Brytania, jakość opieki zdrowotnej wśród niemowląt i matek jest gorsza niż w krajach, gdzie aborcja jest ograniczona – jak np. w Irlandii, Egipcie czy Ugandzie. Książka przybliża także problem, szczególnie widoczny w krajach azjatyckich - aborcji selektywnej, czyli eliminowania płodów płci żeńskiej.
Na terenach objętych konfliktami respektowane być powinno prawo humanitarne.
Organizatorzy zapowiadają, że będzie barwny, taneczny i pełen radości. Koniecznie posłuchaj!
Twierdzi, że byłby tam narażony na nadużycia i brak opieki zdrowotnej.
Przypada ona 13 dni po Wigilii u katolików, czyli 6 stycznia w kalendarzu gregoriańskim.
Sąd nakazał zbadanie możliwości popełnienia zbrodni wojennych przez żołnierza z Izraela.