O rezygnacji z ubiegania się o organizację zimowych igrzysk w 2022 roku zdecydowano w referendum.
Plebiscyt odbył się w niedzielę 10 listopada w czterech okręgach, w których planowano rozgrywki: Monachium, Traunstein, Berchtesgadener Land i Garmisch-Partenkirchen. We wszystkich czterech mieszkańcy nie zgodzili się na ubieganie się o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku, choć do końca wynik nie był pewny. Najwięcej przeciwników zawody miały w Traunstein (59,1 proc.), najmniej w Garmisch-Partenkirchen (51,6 proc.).
Przeciwnicy igrzysk obawiali się przede wszystkim zniszczenia środowiska naturalnego, obawy przed „zadeptaniem” małych miejscowości przez kibiców oraz ryzyko poniesienia finansowej klapy, którą sfinansować będą musiały przede wszystkim samorządy. Politycznie po stronie organizatorów igrzysk stały wszystkie główne siły polityczne od lewa do prawa – oprócz Zielonych.
W ten sposób Zakopane, które ubiega się o organizację imprezy, traci poważnego konkurenta. Bawaria już dziś dysponuje sporą infrastrukturą, a działacze doświadczeniem przy organizacji licznych zimowych i letnich zawodów sportowych. Do tej pory oficjalnie chęć przyjęcia sportowców i kibiców w 2022 roku wyraziły: Ałma Ata, Kraków, Lwów, Oslo, Pekin i Sztokholm.
Witało ich jako wyzwolicieli ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów.
Trump powiedział w sobotę, że "powinniśmy po prostu oczyścić" palestyńską enklawę.