Proces o honor muzułmanina

36-letnia Aylin jeździ po całych Niemczech i ostrzega muzułmańskie kobiety przed agresją ich mężów - pisze Rzeczpospolita.

Mąż Aylin, Mehmet, odpowiada przed sądem w Baden-Baden za usiłowanie morderstwa. W najbliższych dniach zapadnie wyrok. – Usiłował zabić żonę, którą traktował jak swoją własność – argumentował prokurator. Oskarżony wysłuchał tych słów ze spokojem. Nie przyznaje się do winy, ale też niczemu nie zaprzecza. Domaga się, by sąd wziął pod uwagę i jego racje.– Jestem przeciwnikiem przemocy. Opiekowałem się troskliwie dziećmi, kąpałem je i wychowywałem – mówi o życiu rodzinnym. Nie wspomina jednak o tym, jak traktował żonę. Bita i poniżana przez lata usiłowała się z nim rozwieść. O mało nie przypłaciła tego życiem. Rozwścieczony Mehmet rzucił się na nią z kuchennym nożem, odciął jej ucho, pokiereszował twarz i zadał ponad 20 ciosów, gdzie popadło. Aylin cudem przeżyła i jest dziś żywym świadectwem schizofrenicznego pojęcia męskiego honoru przez część imigrantów z krajów islamskich. Kilka tygodni temu ataku broniącego honoru rodziny brata nie przeżyła 16-letnia Morsal Obeidis z Afganistanu. Bratu się nie podobało, że nie nosi muzułmańskiej chusty, a jej spódniczki są za krótkie. Znany jest przypadek Hatun Sürücu, młodej Turczynki, na której w biały dzień na przystanku autobusowym w Berlinie wyrok wykonało trzech braci. Strzelał najmłodszy, niepełnoletni, bo rodzina wykalkulowała, że otrzyma najniższą karę. Hatun wyprowadziła się z dzieckiem z rodzinnego domu i rozstała z mężem. Jej ojciec i bracia uznali, że uszczerbek na ich honorze zmyć można jedynie krwią. Policyjne statystyki notują w Niemczech około 70 morderstw i usiłowań w obronie męskiego honoru. Zdaniem części niemieckich mediów trudno o bardziej przekonujący dowód porażki modelu społeczeństwa wielokulturowego zakładającego daleko idącą tolerancję dla tradycji i zwyczajów ponaddtrzymilionowej rzeszy muzułmańskich imigrantów w Niemczech.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  23°C Środa
  noc
  19°C Środa
  rano
  23°C Środa
  dzień
  24°C Środa
  wieczór
  wiecej »