Benedykt XVI wzywa do ożywiania udziału laikatu w misji Kościoła

Rycerze Kolumba przybyli do Rzymu z okazji Roku św. Pawła. Ta wielka katolicka organizacja charytatywna - dziś międzynarodowa - powstała w 1882 r. w USA. Przyjmując 3 października ich pielgrzymkę, Papież nawiązał do swej kwietniowej podróży do tego kraju.

„Podczas mej ostatniej wizyty pasterskiej w Stanach Zjednoczonych pragnąłem przede wszystkim zachęcić wiernych świeckich, by zaangażowali się na nowo we wzrastanie w świętości i czynny udział w misji Kościoła – przypomniał Benedykt XVI. – Taka właśnie wizja była inspiracją do utworzenia Rycerzy Kolumba jako braterskiego stowarzyszenia świeckich chrześcijan. Nadal znajduje ona wyraz w waszych dziełach charytatywnych i konkretnej solidarności z Następcą Piotra w jego posługiwaniu Kościołowi Powszechnemu. Niech w duchu swego założyciela, sługi Bożego Michaela McGivneya, Rycerze Kolumba odkrywają wciąż nowe drogi, by być zaczynem Ewangelii na świecie oraz siłą odnawiającą świętość i apostolski zapał Kościoła. Wysoko cenię wasze wysiłki podejmowane dla zapewnienia młodzieży gruntownej formacji w wierze i obrony prawd moralnych koniecznych, by społeczeństwo było wolne i ludzkie – w tym prawa każdego człowieka do życia”. Papież zwrócił uwagę, że solidarność Rycerzy Kolumba z Następcą Piotra w szczególny sposób wyraża fundusz „Vicarius Christi”, oddany przez nich do dyspozycji Stolicy Apostolskiej na potrzeby Ludu Bożego na świecie. Ojciec Święty dziękował im też za codzienną modlitwę w jego intencjach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  29°C Sobota
  wieczór
  25°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  29°C Niedziela
  dzień
  wiecej »