Reprezentacja księży grała w piłkę halową w turnieju dla chorej Oli

Polska reprezentacja księży w piłkę nożną halową zagrała w Daleszycach k. Kielc w turnieju charytatywnym, podczas którego zebrano blisko 6 tys. zł dla półtorarocznej chorej Oli.

Ola ze Słopca k. Daleszyc urodziła się z wrodzoną wadą układu pokarmowego i czeka na operację. Na ten cel udało się zebrać 5905 zł i 70 groszy. W turnieju uczestniczyło kilkanaście drużyn, m.in. polska reprezentacja księży, która ma na swoim koncie tytuł mistrza Europy. Tym razem księża zajęli drugie miejsce, pokonani przez Spartakusa Daleszyce. Mówią, że to dobry wynik, ale najważniejszy był cel – akcja pomocy daleszyckiego środowiska dla chorego dziecka. Turniej był także dla księży sprawdzianem formy przed wyjazdem na Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w połowie lutego w Portugalii. Łącznie w turnieju wzięło udział 11 drużyn: zwycięski Spartakus Daleszyce, reprezentacja księży oraz zespoły Nauczycieli z Daleszyc, Komendy Miejskiej Polski w Kielcach, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Aresztu Śledczego w Kielcach, Moravii Morawica, Fundacji „Przystanek Dziecko”, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komisariatu Policji w Daleszycach i Nadleśnictwa w Daleszycach. Turnieje charytatywne na różne potrzeby społeczne to już tradycja w Daleszycach. Odbywają się one od 5 lat. To inicjatywa nauczycieli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, przy udziale pochodzących stąd księży.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  22°C Niedziela
  noc
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  26°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »