Czy można mieszać różaniec z gospodarką?

Stocznia Gdynia do końca maja zwolni wszystkich pracowników - pięć tysięcy osób. Ich los zależy od tego, czy w czasie kryzysu znajdzie się inwestor, który wykupi majątek firmy i stworzy tam nową stocznię. W firmie rozdawano biuletyn wzywający załogę, by odmawiała różaniec - informuje "Gazeta Wyborcza".

W krótkim wywiadzie z inicjatorem akcji pada pytanie: dlaczego? Czemu ktoś chce "włączać sprawy wiary do biznesu"? - Jestem wierzący, jak wielu moich kolegów. Ta praca ma dla nas wielką wartość, utrzymujemy dzięki niej rodziny. Jeśli stocznia padnie, nasz świat się przewróci - odpowiada Marek Lewandowski. Inicjatorzy proszą, by wysyłać im sms z hasłem "Różaniec" oraz imieniem i nazwiskiem, gdyż chcą wiedzieć, ile osób zaangażuje się w modlitwę. Lista będzie poufna, nie ma też mowy o modlitwie zbiorowej. "To indywidualna sprawa każdego pracownika, może to robić w pracy, w domu, w pociągu albo w autobusie. Chodzi tylko o to, by odmawiał jedną tajemnicę różańca dziennie." - mówi inicjator akcji. "Wierzymy, że jeśli włączy się 10% osób, to wygramy" - dodaje.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław Miłosz
  03.02.2009 16:19
  Różaniec można mieszać z wszystkim, nawet z prośbą o miłosierdzie dla właścicieli i redaktorów Gazety. A jeśli dla nich, to i dla sprawców katastrofy polskiego przemysłu stoczniowego. Bo ta sama z siebie, ani tym bardziej ze złego powietrza się nie wzięła. Jakoś dziwnym trafem konkurencyjne stocznie w Niemczech i innych landach katastrofie nie uległy, przeciwnie przez swoje rządy są hołubione i wspierane.

  Reasumując, nic Gazecie do tego, w jakiej intencji ludzie chcą różaniec odmawiać.

  Tak to już jest z "pewnymi środowiskami", że chcą ingerować nawet w treść modlitw. Nic nowego pod słońcem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  30°C Niedziela
  wieczór
  26°C Poniedziałek
  noc
  22°C Poniedziałek
  rano
  29°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »