Skarga polskich gejów do Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski zajmie się skargą polskich gejów na „dyskryminacyjne praktyki urzędów stanu cywilnego" - podaje HLI. Skargę wniosła Kampania Przeciw Homofobii, po tym jak polskie urzędy odmawiały wydawania zaświadczeń gejom i lesbijkom, chcącym zawrzeć związki partnerskie za granicą.

KPH, organizacja zajmująca się promowaniem homoseksualizmu, złożyła skargę na dyskryminowanie w Polsce osób, które w krajach Unii Europejskiej chcą zawrzeć jednopłciowy związek partnerski lub „małżeństwo” homoseksualne. Urzędy stanu cywilnego wielokrotnie odmawiały wydawania odpowiednich zaświadczeń o stanie cywilnym gejom i lesbijkom. Przedstawiciel KPH oświadczył, że: "(…) takie działania polskiej administracji publicznej naruszają podstawowe prawa człowieka do założenia rodziny, przynależne także, bez wyjątku, polskim gejom i lesbijkom.” - podaje HLI. Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego uznała, że sprawa mieści się w zakresie działalności Unii Europejskiej. Wszczęta została oficjalna procedura badania skarg. Komisja Petycji PE uznała, że kwestia „dyskryminacji polskich gejów i lesbijek” powinna stać się przedmiotem obrad Intergrupy Parlamentu Europejskiego ds. praw osób LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści i tzw. osoby transgenderyczne).

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  17°C Niedziela
  wieczór
  15°C Poniedziałek
  noc
  12°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »