Utytułowany pięściarz spotkał się z wychowankami ośrodka resocjalizacji i wychowania młodzieży. - Spowiedź i modlitwa doprowadzą was do szczęścia. Ja taką drogą idę i jestem szczęśliwy - zapewnił słuchaczy Tomasz Adamek.
Na zakończenie Tygodnia z Ewangelią spotkał się z podopiecznymi Ośrodka Wychowania i Resocjalizacji Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej. Pięściarz usiadł z młodymi w kręgu w świetlicy i odpowiadał na pytania 30 chłopców i dziewcząt oraz ich wychowawców. Spore zainteresowane wzbudziła kariera sportowa pochodzącego z Gilowic na Żywiecczyźnie mistrza. Pytano o karierę, o treningi i wyrzeczenia, jakie trzeba podjąć w drodze do mistrzowskich tytułów. Padały także pytana o rodzinę mistrza i życie na emigracji w Stanach Zjednoczonych. Jednak najciekawsze dialogi dotyczyły uzależnień i drogi wyjścia z nich.
− Życzę wam, młodzi, byście wytrwali, byście nie upadali. Bo życie jest jedno i nie warto go marnować − mówił podczas spotkania w ośrodku T. Adamek. − Tym, którzy was częstują, mówcie tak: "Adamek powiedział, że są księża egzorcyści, którzy mogą się nad wami pomodlić i gonić tego diabła". Bo każde zniewolenie - alkohol, marihuana, narkotyki czy cokolwiek złego − to jest wybór, który kusi. Żeby wytrwać w dobrym, trzeba się modlić. Nie ma innej recepty. Spowiedź i modlitwa doprowadzą was do szczęścia. Nie ma innej drogi. Ja taką drogą idę i jestem szczęśliwy − dodał mistrz pięściarski.
Posłuchaj fragmentu spotkania Tomasza Adamka z podopiecznymi ośrodka "Nadzieja":
Podopieczni ośrodka dostali wcześniej pamiątkowe koszulki z nadrukiem, na których T. Adamek składał na zakończenie spotkania autografy. Młodzi mogli też liczyć na zdjęcie z podpisem mistrza. Ze świetlicy poszli jeszcze razem do ośrodkowej jadalni na lody.
ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość - Spowiedź i modlitwa prowadzą do szczęścia - mówi Tomasz Adamek W ośrodku przebywa obecnie 30 chłopców i dziewcząt, którzy chcą wyrwać się ze szponów uzależnień.
− Gwałtownie rozszerza się paleta problemów młodych ludzi − przyznają zgodnie wychowawcy ośrodka "Nadzieja”. − Dziś głównym problemem są już nie tradycyjne, twarde narkotyki, ale dopalacze. Coraz częściej pojawiają się też uzależnienia związane z hazardem i z komputerem.
Ośrodek "Nadzieja", założony przez grupę zapaleńców pod opieką ks. Józefa Walusiaka, działa w Bielsku-Białej od ponad 20 lat. Próbuje pomóc młodym uzależnionym poprzez wychowanie w duchu wartości religijnych. Zapewnia podopiecznym kontynuację nauki w gimnazjum, którego oddziały funkcjonują w ośrodka lub w szkołach ponadgimnazjalnych Bielska-Białej.
Tomasz Adamek ma 38 lat. Pochodzi z podżywieckich Gilowic. Pięściarstwo uprawia od 12. roku życia. Na ringu zawodowym stoczył 52 walki. 49 z nich wygrał. Tylko z trzech wyszedł pokonany. Ma na swoim koncie tytuł mistrza świata i międzynarodowego mistrza Polski, tytuł najlepszego sportowca. Jako pierwszy Polak zdobył nagrodę imienia Muhammada Alego za wybitne osiągnięcia sportowe i postawę poza ringiem. T. Adamek słynie z dawania żywego świadectwa. wiary. Otwarcie przyznaje, że nie potrzebuje psychologa, bo ma Boga, bez którego byłby niczym. Nawet podczas spotkania z wychowankami ośrodka "Nadzieja” wielokrotnie przypominał, że siła bierze się nie z jedzenia, ale z Boga i przekonywał o ogromnych owocach ducha, jakie daje udział we Mszy św.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.