Stefano Gabbana i Domenico Dolce ostro skrytykowali pary homoseksualne wychowujące dzieci. Ich zdaniem jest to "sprzeczne z naturą".
W wywiadzie udzielonym pismu „Panorama” włoscy projektanci, którzy nie kryją się ze swoją homoseksualną skłonnością, skrytykowali homoseksualistów, którzy decydują się na adopcję dzieci. Ich zdaniem jest to "sprzeczne z naturą".
– Rodzina powinna być rozumiana tradycyjnie – mówią.
Gabbana i Dolce odnieśli się krytycznie nie tylko do homoseksualnych adopcji, ale również do in vitro.
– Prokreacja musi być aktem miłości – dodają. W odniesieniu do in vitro użyli mocnych słów, takich jak „wynajmowanie macicy” i „wybieranie nasienia z katalogu”. Dzieci poczęte w wyniku tej metody nazwali „syntetycznymi”.
– Życie ma swój naturalny rytm. Są pewne rzeczy, których nie powinno się zmieniać – dodali projektanci.
Magazyn "First Things" przypomina, że nie jest to pierwsza, utrzymana w tym tonie, wypowiedź Stefano Gabbany i Domenico Dolce. Gazeta przytacza wypowiedź Gabbany dla "Daily Mail" z 2006 r.:
"Jestem przeciwny temu, aby dzieci były wychowywane przez dwie osoby o skłonnościach homoseksualnych".
Wypowiedzi projektantów oburzyły piosenkarza Eltona Johna.
– Jak możecie nazywać moje piękne dzieci syntetycznymi? Wstydźcie się za swoje wypowiedzi na temat in vitro, które jest cudem pomagającym milionom kochających się ludzi w spełnieniu swojego marzenia i posiadaniu dzieci – powiedział.
Sposób myślenia projektantów nazwał archaicznym, podobnie przestarzałym jak ich projekty. Zapowiedział, że nigdy już nie założy nic od Dolce & Gabbana i wezwał do bojkotu prestiżowej marki.
Projektanci wydali oświadczenie, w którym stwierdzają, że broniąc "tradycyjnej rodziny", nie chcieli nikogo obrazić. Ani oceniać wyborów, których dokonują inni.
Przeczytaj też: Wychowankowie homopar dziękują Dolce i Gabbana
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.