We Francji umiera się w złych warunkach, w bólu, osamotnieniu, w szpitalu. Dlatego tak wielu Francuzów opowiada się za eutanazją.
Jest to dla nich jedyne rozwiązanie – tak abp Pierre d’Ornellas, odpowiedzialny w episkopacie Francji za kwestie bioetyczne, skomentował przyjęcie przez niższą izbę parlamentu ustawy o końcu życia. Przyzwala ona na pewne formy eutanazji. Za ustawą opowiedziała się zdecydowana większość parlamentarzystów. Zdaniem abp. d’Ornellasa wynik głosowania jest efektem wieloletnich zaniedbań na polu terapii paliatywnej.
Przedstawiciel francuskiego episkopatu jest również zaniepokojony językiem samej ustawy. Zobowiązuje ona bowiem do głębokiego znieczulenia, jeśli pacjent sobie tego zażyczy. Lekarz nie ma już żadnego pola manewru – mówi abp d’Ornellas.
„Odtąd stałe i głębokie znieczulenie ma być prawem – stwierdził francuski hierarcha. – Lekarz nie ma na to żadnego wpływu. Nie może szukać lepszego rozwiązania, skonsultować się z innymi lekarzami. Lekarzowi narzucono obowiązek. Nie wiem, jak to będzie wyglądało w praktyce, ale na pewno naruszy relacje wzajemnego zaufania między lekarzem a pacjentem. Jeśli lekarz zechciałby szukać innego, lepszego rozwiązania, można go zaskarżyć i zostanie ukarany”.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.