Rzym zaczyna się już przygotowywać do Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia. Dziś odbyło się w Watykanie pierwsze spotkanie włosko-watykańskiej grupy koordynacyjnej.
Wzięli w nim udział m.in. zastępca watykańskiego sekretarza stanu abp Giovanni Angelo Becciu i przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella. Stronę włoską reprezentowali przedstawiciele rządu oraz władz miejskich i regionalnych, w tym podsekretarz urzędu Rady Ministrów Claudio De Vincenti i burmistrz Rzymu Ignazio Marino.
Na spotkaniu, które „odbyło się w atmosferze wielkiej serdeczności i wzajemnej współpracy”, jak czytamy w wydanym po nim komunikacie, obie strony podkreślały wartość duchową i kulturalną Jubileuszu, podczas którego Rzym raz jeszcze stanie się celem licznych pielgrzymów. Rozmawiano o takich kwestiach, jak przyjęcie pielgrzymów, specjalne trasy prowadzące do miejsc sakralnych, bezpieczeństwo, opieka medyczna, regulacja przepływu przybywających, także z pomocą wolontariuszy. Do pogłębienia tych tematów powołany zostanie w najbliższym czasie specjalny zespół techniczny – postanowiono na dzisiejszym spotkaniu.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.