Święcenia to nie bariera, ale most do świeckich - mówił kard. Kazimierz Nycz do dwunastu nowych diakonów.
W Mszy św., podczas której kard. Kazimierz Nycz udzielił pierwszego stopnia święceń kapłańskich 12 klerykom seminarium warszawskiego, wzięli udział rodziny, proboszczowie oraz przyjaciele nowych diakonów.
- Nie ma chwili radośniejszej w życiu Kościoła, niż ta gdy rodzą się nowi słudzy ołtarza. Zapraszam do modlitwy za tych naszych braci, którzy życie chcą dać. Niech dadzą! - mówił na początku Mszy św. rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego ks. Wojciech Bartkowicz.
Udzielając święceń diakonatu kard. Kazimierz Nycz dziękował rodzicom kandydatów do kapłaństwa "za pierwsze seminarium rodzinne, gdzie świadectwo życia krewnych stało się początkiem odkrywania powołania. Dziękował także kapłanom i przyjaciołom, których nowi diakoni utwierdzili się w powołaniu oraz profesorom PWTW i przełożonym seminarium, którzy przez pięć lat mieli największy wkład w dojrzewaniu owocu powołania, co pozwoliło przygotować się do święceń.
Tomasz Gołąb /Foto Gość - Wasze święcenia nie mogą być barierą dla ludzi, ale mostem - mówił kard. Kazimierz Nycz nakładając ręce w geście konsekracji - Jedność i służba, te słowa streszczają dzisiejsze czytania oraz fakt waszych święceń. Jedność, o którą modlił się Chrystus w Wieczerniku zobowiązuje nas wszystkich. To nie oznacza uniformizmu, ale raczej byśmy umieli patrzeć wszyscy w jednym kierunku: Chrystusa i Ewangelii. Chodzi o jedność biskupów, kapłanów, diakonów i ludu chrześcijańskiego. Między świeckimi i tymi, którzy zostali wybrani do tego, by służyć. Święcenia, które przyjęliście nie mogą być barierą, która oddziela was od wiernych, ale mostem, który będzie ich prowadził do pełnej bożej prawdy o jedności. Staliście się diakonami nie po to, by wam służono, ale żebyście wy służyli innym - powiedział kard. Kazimierz Nycz po udzieleniu święceń.
Tomasz Gołąb /Foto Gość 12 nowych diakonów przyjęło święcenia w kościele seminaryjnym Święcenia diakonatu przyjęli: Mateusz Michał Ambroży, Filip Augustyniak, Mateusz Grzegorz Kielarski, Michał Maciej Lubowicki, Michał Stanisław Misiuda, Mateusz Dominik Oborzyński, Paweł Andrzej Paliga, Marcin Maciej Piecyk, Piotr Andrzej Powałka, Mariusz Waldemar Słowik, Bartosz Wawrzyniec Strzemiński oraz Marcin Łukasz Ziajkowicz.
Przeczytaj także:
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.