Kilka tysięcy ludzi polskiej wsi modliło się w niedzielę w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Okazją do przyjazdu do Lichenia była doroczna Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Matki Bożej Licheńskiej.
Pielgrzymka tradycyjnie miała charakter dwudniowy. W sobotę przedstawiciele polskiej wsi spotkali się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, gdzie odbyła się konferencja zatytułowana „25 lat samorządności na rzecz rozwoju obszarów wiejskich”. W niedzielę natomiast, drugiego dnia, sołtysi uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Przybyłych gości powitał ks. Sławomir Homoncik MIC, wicekustosz licheńskiego Sanktuarium. Eucharystii przewodniczył ks. Wojciech Kochański, wikariusz biskupi. W homilii odniósł się do Ojczyzny, jako wartości w życiu każdego z nas. Mówił także o miłości do ziemi ojczystej. Nawiązując do zgromadzonych w świątyni ludzi polskiej wsi przypomniał, iż „dziś w Licheniu oddajemy hołd spracowanym rękom polskiego rolnika i dziękujemy za trudną i ofiarną pracę na rzecz wszystkich Polaków”. W dalszej części homilii powiedział, iż w czasach, w których przyszło nam żyć, stajemy wobec nowych wyzwań. – „Potrzeba na nowo sprawiedliwości społecznej ponad podziałami” – powiedział. I dodał: „Kochajmy naszą Ojczyznę i bądźmy zawsze w służbie dla innych” – zakończył kapłan.
We Mszy św. uczestniczyli samorządowcy na czele z senatorem Ireneuszem Niewiarowskim, prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz Piotrem Florkiem, wojewodą wielkopolskim.
Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnili: Dziecięcy Zespół Regionalny "Zbójnik" działający przy Zespole Szkół w Skawicy oraz Zespół Regionalny "Juzyna" działający przy Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi (województwo małopolskie).
Po Mszy św. obecni na liturgii wierni oraz poczty sztandarowe, udali się pod pomnik śp. bpa Romana Andrzejewskiego, Krajowego Duszpasterza Rolników w latach 1988-2001. Tam, po odmówieniu dziesiątka różańca w Jego intencji, złożono kwiaty (we wtorek, 7 lipca, przypada bowiem 12 rocznica śmierci byłego Duszpasterza Rolników).
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.