Indie: Wyborcza kampania przeciw mniejszościom

Hinduscy fundamentaliści wykorzystują wybory parlamentarne w Indiach do prowadzenia kampanii przeciwko wszelkim mniejszościom religijnym w tym kraju.

W internecie publikują hasła następującej treści: „Jeśli nie chcesz, by wyznawcy hinduizmu zostali zepchnięci na margines oraz by chrześcijanie przejęli władzę, głosuj na hinduistyczne ugrupowania”. Muzułmanów oskarżają o to, że przyniosą ze sobą terroryzm i będą chcieli wprowadzić islamskie prawo. Ta jawna kampania dyfamacyjna ma na celu zdyskredytowanie mniejszości religijnych i ukazanie Partii Ludowej, jako jedynej drogi dla Indii. Stąd np. kandydatka Partii Kongresowej Sonia Gandhi oskarżana jest o „przygotowywanie listy hinduistów do wyeliminowania” i „o wypełnianie poleceń Papieża”. Wybory w Indiach wkroczyły obecnie w końcową fazę, stąd kampania przybiera na agresji. Kościół apeluje do wiernych o spokój i odpowiedzialne oddawanie swych głosów. „Musimy wybrać najlepszych ludzi. Indie potrzebują rządów, które będą szanować godność człowieka, respektować Konstytucję i zapewnią poszanowanie praw wszystkich swych mieszkańców” – podkreśla kard. Oswald Gracias. Arcybiskup Bombaju zaznacza jednocześnie, że przed nowym parlamentem będzie stało wielkie wyzwanie zachowania laickiego charakteru państwa i walki z szerzącym się ubóstwem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  19°C Sobota
  rano
  27°C Sobota
  dzień
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  wiecej »