Interwencja Kopacz - ordynator przywrócony

Ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu może wrócić do sprawowania swoich obowiązków - powiedziała po spotkaniu z dyrekcją szpitala premier Ewa Kopacz.

Ordynator został zawieszony w pełnieniu obowiązków za wypowiedź o skandalicznych - jego zdaniem - warunkach, w jakich kobiety rodzą we Wrocławiu.

Premier Ewa Kopacz po wtorkowym spotkaniu z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu dziennikarzom powiedziała jedynie, że ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego dr Janusz Malinowski może wrócić do sprawowania swoich obowiązków.

Chodzi o wypowiedź ordynatora podczas czwartkowego spotkania ministra zdrowia prof. Mariana Zembali z wrocławskim środowiskiem medycznym. Według ordynatora "we Wrocławiu kobiety rodzą w skandalicznych warunkach". Minister odpowiedział mu, że być może "nie radzi sobie on z prowadzeniem oddziału".

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu prof. Wojciech Witkiewicz tłumaczył wówczas, że oddział położniczy w jego szpitalu cieszy się dobrą opinią pacjentek. "Świadczy o tym bardzo duże obłożenie oddziału, kobiety chcą rodzić w naszym szpitalu" - mówił wtedy Witkiewicz. Decyzją dyrekcji szpitala ordynator został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków.

Po spotkaniu z premier Kopacz prof. Witkiewicz powiedział, że jeszcze nie rozmawiał z dr. Malinowskim, więc nie wie, czy będzie on chciał wrócić do pracy jako ordynator. "W rozmowie z ministrem zdrowia dr Malinowski wyjaśnił, że mówiąc słowa o +skandalicznych warunkach+, powiedział to w emocjach i że media inaczej zinterpretowały jego wypowiedź i został źle zrozumiany" - mówił Witkiewicz.

Według dyrektora podczas spotkania z premier zapadła decyzja, że Wrocław zostanie podzielony na rejony położnicze. "Chodzi o to, by równomiernie rozmieścić pacjentki, a nie tylko w jednym szpitalu. Więc przede wszystkim będą obowiązywały rejony, a jak będą wolne miejsca, to będziemy przyjmować pacjentki, które chcą u nas rodzić. Ale w pierwszej kolejności musimy zabezpieczyć miejsca dla naszego rejonu" - mówił prof. Witkiewicz.

Po decyzji o zawieszeniu dra Malinowskiego w pełnieniu obowiązków ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego, na oddziale przeprowadzono wewnętrzną kontrolę. "Prowadzona na oddziale kontrola, w obecności przedstawiciela konsultanta wojewódzkiego ds. położnictwa i ginekologii, nie stwierdziła uchybień w merytorycznym, sanitarno-epidemiologicznym i w specjalistycznym postępowaniu personelu medycznego. Komisja nie stwierdziła również skandalicznych warunków, o których mówił dr Janusz Malinowski" - napisała dyrekcja szpitala w oświadczeniu przesłanym PAP.

Podczas wizyty w szpitalu premier Ewa Kopacz i minister zdrowia prof. Marian Zembala zwiedzili oddział ginekologiczno-położniczy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
18°C Czwartek
wieczór
15°C Piątek
noc
12°C Piątek
rano
12°C Piątek
dzień
wiecej »