Rok Świętego Pawła zakończył się w Syrii sukcesem. Jest o tym przekonany ormiańsko-apostolski biskup Damaszku, Armasz (Hakob Nalbandian). Jubileuszowy rok był obchodzony również w stolicy Syrii.
„To przecież dopiero na drodze do Damaszku dawny prześladowca chrześcijan Szaweł, przeżył przemianę i stał się Pawłem, późniejszym Apostołem Narodów” – przypomina austriacka agencja katolicka „Kathpress”. "Syria została przywrócona pamięci jako kraj biblijny” – podkreślił biskup. Zwrócił też uwagę, że również media przyczyniły się do tego, że cały świat dowiadywał się o chrześcijanach w jego kraju. Ponadto do Damaszku przybyło o wielu więcej niż zazwyczaj pielgrzymów. Tylko w swoim kościele bp Nalbandian przyjął 10 grup pielgrzymkowych.
Ormiańsko-apostolski kościół jest położony w pobliżu Bab Scharki, wschodniej bramy starego miasta Damascenów, przy wąskiej uliczce Hanania, pośród najstarszych domów starego miasta. Na końcu tej uliczki stoi skromny dom Ananiasza, któremu - jak mówi Biblia - Bóg polecił uleczyć oślepłego Pawła i go ochrzcić.
W piwnicy domu, w której – jak mówi tradycja – żył po swoim nawróceniu św. Paweł – znajduje się kaplica. Znajduje się w niej mnóstwo karteczek, zawierających prośby o wstawiennictwo Apostoła Narodów w ich życiowych sprawach, a zarazem nadzieję na ich wysłuchanie.
Tym miejscem pamięci opiekują się franciszkanie. Oficjalnym zadaniem policjantów, którzy w sąsiednim pomieszczeniu popijają poranną kawę, jest ochrona tego historycznego miejsca.
W swojej relacji z Damaszku agencja „Kathpress” zwraca uwagę, że władze Syrii przykładają wielką wagę do równouprawnienia wszystkich religii. Kiedy w 2001 roku odwiedził Syrię Jan Paweł II prezydent Bashar al.-Assad określił swój kraj jako „kolebkę chrześcijaństwa”. Podobnie, jak ojczyzną Jezusa jest Palestyna, ojczyzną chrześcijaństwa jest Syria.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.