Reklama

Z przesłaniem pokoju i pojednania

Przed rozpoczynającą się 25 listopada pielgrzymką Franciszka na Czarny Ląd o celach wizyty mówi kard. Pietro Parolin,

Reklama

Z Afryki popłynie papieski apel do ludzi wszystkich religii o wspólne budowanie pokoju. Przed rozpoczynającą się 25 listopada pielgrzymką Franciszka na Czarny Ląd wskazuje na to kard. Pietro Parolin, który będzie towarzyszył Papieżowi w podróży. Watykański sekretarz stanu zauważa, że dziś bardziej niż kiedykolwiek dotąd religie muszą ze sobą ściśle współpracować na rzecz budowania bardziej solidarnego i braterskiego świata. Wskazuje zarazem, że w czasie swej pielgrzymki Franciszek będzie pamiętał o ofiarach wszystkich zamachów, nie tylko z Paryża, ale i tych, które codziennie dotykają Afrykę. Watykański premier przypomina w tym kontekście atak na kampus uniwersytecki w kenijskiej Garissie, gdzie islamiści zabili 147 studentów, głównie chrześcijan. Wskazuje też na znaczenie papieskiego gestu, jakim będzie antycypacja Jubileuszu Miłosierdzia właśnie na ziemi dotkniętej konfliktem, poprzez otwarcie Drzwi Świętych w katedrze w Bangi. 

„Republika Środkowoafrykańska bardzo potrzebuje pokoju i miłosierdzia. Zainicjowanie w tym kraju Jubileuszu jest wyrazem wielkiej bliskości Papieża z tym narodem boleśnie doświadczanym endemicznym ubóstwem i cierpieniem, pogłębionymi jeszcze przez obecny konflikt. Klimat przemocy i niepewności wciąż jest w tym kraju obecny – podkreśla kard. Parolin. - Otwarcie tam Drzwi Świętych będzie też zachętą do przezwyciężenia istniejących podziałów i wzajemnych uprzedzeń, tak by aktualnie zwalczające się ugrupowania zaczęły razem pracować na rzecz dobra wspólnego. Będzie to wielkie przesłanie wzywające do dialogu, wzajemnej akceptacji, otwarcia na racje drugiej strony i wzajemnej współpracy w trosce o wyższe dobro”.

Odnosząc się do motywu papieskiej pielgrzymki, jakim jest uczczenia 50. rocznicy kanonizacji męczenników ugandyjskich kard. Parolin wskazuje, że przypomni to o znaczeniu jakości naszej wiary i konieczności świadectwa. „Są to wartości, za które trzeba być gotowym oddać życie” – zauważa watykański sekretarz stanu. Przypomina zarazem, że prawdziwa wiara jest bodźcem popychającym do budowania społeczeństwa bardziej braterskiego i pokojowego, społeczeństwa solidarnego nastawionego na poszukiwanie dobra wspólnego wszystkich.   

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
8°C Niedziela
wieczór
7°C Poniedziałek
noc
5°C Poniedziałek
rano
8°C Poniedziałek
dzień
wiecej »

Reklama