Jak przyznał przełożony wspólnoty z Taizé, w zetknięciu z przemocą(...) niektórzy zadają sobie pytanie: gdzie jest Bóg?
O konieczności przywrócenia braterstwa między ludźmi, jako drodze do pokoju - mówił br. Alois w czasie wieczornego rozważania w Walencji, gdzie trwa 38-me Europejskie Spotkanie Młodych. Przełożony wspólnoty z Taizé przyznał, że w zetknięciu z przemocą, gdziekolwiek się ona przejawia, niektórzy zadają sobie pytanie: gdzie jest Bóg? Tymczasem jest On tuż obok i cierpi razem z ofiarami.
- To my mamy być Jego świadkami, okazując współczującą miłość i miłosierdzie - podkreślił br. Alois.
TŁUMACZENIE:
„Jedyną drogą, która umożliwi przygotowanie pokoju w przyszłości, jest przywrócenie braterstwa między ludźmi. Nie możemy pozwolić, aby odrzucenie innych zagnieździło się w naszych sercach, ponieważ to jest ziarno barbarzyństwa.”
Przeor Taizé dodał, że Ewangelia otwiera miejsce dla komunii dużo szerszej; w sercu Boga wszyscy ludzie należą do jednej rodziny. Stąd pytanie: Czy w pełni zaakceptowaliśmy pluralizm tej ludzkiej rodziny? Jeśli nie, nie mamy prawa domagać się powszechnego braterstwa.
TŁUMACZENIE:
„Przyjmując w Taizé, tydzień po tygodniu, młodych ludzi ze wszystkich stron, przygotowując kolejne etapy „pielgrzymki zaufania przez ziemię” i spotkania na wszystkich kontynentach, staramy się wprowadzać w życie to powszechne braterstwo, które przygotowuje pokój.”
Na zakończenie br. Alois poinformował, że przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Rydze na Łotwie.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.