Br. Alois o drodze do pokoju

Jak przyznał przełożony wspólnoty z Taizé, w zetknięciu z przemocą(...) niektórzy zadają sobie pytanie: gdzie jest Bóg?

O konieczności przywrócenia braterstwa między ludźmi, jako drodze do pokoju - mówił br. Alois w czasie wieczornego rozważania w Walencji, gdzie trwa 38-me Europejskie Spotkanie Młodych. Przełożony wspólnoty z Taizé przyznał, że w zetknięciu z przemocą, gdziekolwiek się ona przejawia, niektórzy zadają sobie pytanie: gdzie jest Bóg? Tymczasem jest On tuż obok i cierpi razem z ofiarami.

- To my mamy być Jego świadkami, okazując współczującą miłość i miłosierdzie - podkreślił br. Alois.

TŁUMACZENIE:
„Jedyną drogą, która umożliwi przygotowanie pokoju w przyszłości, jest przywrócenie braterstwa między ludźmi. Nie możemy pozwolić, aby odrzucenie innych zagnieździło się w naszych sercach, ponieważ to jest ziarno barbarzyństwa.”

Przeor Taizé dodał, że Ewangelia otwiera miejsce dla komunii dużo szerszej; w sercu Boga wszyscy ludzie należą do jednej rodziny. Stąd pytanie: Czy w pełni zaakceptowaliśmy pluralizm tej ludzkiej rodziny? Jeśli nie, nie mamy prawa domagać się powszechnego braterstwa.

TŁUMACZENIE:
„Przyjmując w Taizé, tydzień po tygodniu, młodych ludzi ze wszystkich stron, przygotowując kolejne etapy „pielgrzymki zaufania przez ziemię” i spotkania na wszystkich kontynentach, staramy się wprowadzać w życie to powszechne braterstwo, które przygotowuje pokój.”

Na zakończenie br. Alois poinformował, że przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Rydze na Łotwie.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Sobota
  wieczór
  15°C Niedziela
  noc
  13°C Niedziela
  rano
  20°C Niedziela
  dzień
  wiecej »