Wrocław: Włóż pielgrzymkę do kieszeni

Organizatorzy 29. Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przygotowali we współpracy z krakowską firmą Copernicans sms-owy serwis informacyjny „Pielgrzymka News”. Serwis skierowany jest do tych wszystkich osób, które nie wyruszają pieszo na Jasną Górę, ale chcieliby w tym czasie, kiedy pielgrzymi będą wędrować do Częstochowy, otrzymywać wiadomości pozwalające na duchową łączność z pielgrzymami.

Organizatorzy 29. Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przygotowali we współpracy z krakowską firmą Copernicans sms-owy serwis informacyjny „Pilegrzymka News”. Serwis skierowany jest do tych wszystkich osób, które nie wyruszają pieszo na Jasną Górę, ale chcieliby w tym czasie, kiedy pielgrzymi będą wędrować do Częstochowy, otrzymywać wiadomości pozwalające na duchową łączność z pielgrzymami.

Wiadomości będą wysyłane dwa razy dziennie, rano i wieczorem, począwszy od 2 sierpnia, czyli od dnia, kiedy Pielgrzymka wyruszy spod katedry wrocławskiej. Najczęściej będą to teksty do rozważań, inspirowane tym, co danego dnia będą przeżywać pątnicy. Czasami zostanie również przekazana informacja o tym, do jakiego miejsca dotarła pielgrzymka, co ważnego zdarzyło się na trasie.

Serwis jest przygotowany przede wszystkim z myślą o trzech grupach odbiorców. Jest kierowany:

- do XVI grupy pielgrzymkowej, czyli do grupy duchowych uczestników pielgrzymki: osób chorych, niepełnosprawnych, seniorów i tych wszystkich, którym obowiązki zawodowe, brak urlopu albo względy osobiste nie pozwalają na wzięcie udziału w pielgrzymce; ta grupa jest najliczniejszą grupą pielgrzymkową, liczy ok. 2,5 tys. uczestników.
- do tych, których bliscy, znajomi i przyjaciele wyruszają na pielgrzymkę; dzięki temu serwisowi będą mogli razem z nimi, choć tylko myślami, uczestniczyć w pielgrzymkowych rozważaniach
- do tych, którzy jeszcze na pielgrzymce nie byli i chcieliby choć w części poznać klimat tam panujący

Na razie jest to projekt pilotażowy – jeśli spotka się z żywym zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem, wejdzie na stałe do programu Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Serwis jest reklamowany hasłem: „Włóż pielgrzymkę do kieszeni”.

Żeby otrzymywać wiadomości pielgrzymkowe, należy już teraz (najpóźniej: 2 sierpnia do godz. 12.00) wysłać na numer 7568 sms-a o treści Droga (koszt aktywacji serwisu: 5 zł + VAT). Przez 9 dni do odbiorców będą wysyłane codziennie dwie wiadomości – ostatnią 10 sierpnia, w dniu, kiedy pielgrzymi z Wrocławia będą wchodzić na Jasną Górę.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
12°C Sobota
noc
11°C Sobota
rano
18°C Sobota
dzień
19°C Sobota
wieczór
wiecej »