Na czas Światowych Dni Młodzieży każda diecezja przyjmuje biblijną nazwę. Archidiecezja warszawska wybrała nazwę Góry Moria, na której Abraham miał złożyć w ofierze swojego syna. Ta biblijna scena pasuje do historii Warszawy z czasów II wojny światowej - mówi ks. Tomasz Zaperty.
"Na najbliższe zbliżające się Światowe Dni Młodzieży Polska zostanie nazwana Campus Misericordiae - Pole Miłosierdzia. Oznacza to, że każda diecezja wybiera sobie biblijną nazwę, która to nazwa staje się pomocą do realizowania programu w diecezjach" - powiedział PAP koordynator ŚDM Archidiecezji Warszawskiej ks. Tomasz Zaperty.
Jak mówił, archidiecezja warszawska wybrała nazwę biblijnej Góry Moria, na której Abraham miał złożyć syna Izaaka w ofierze. "Bóg powstrzymał Abrahama przed tym czynem; Abraham złożył w ofierze baranka. Uznaliśmy, że ta biblijna scena będzie pasowała do Warszawy, do Archidiecezji Warszawskiej, ponieważ Warszawa jako miasto miała zostać złożona w ofierze. Mieliśmy nie istnieć" - opowiadał.
"Dzisiaj wiemy, że mimo wojennej zawieruchy Warszawa podniosła się, jest pięknym miastem, rozwijającym się, nowoczesnym, ale również miastem, w którym chrześcijanie tworzą piękną atmosferę, rozwijają się duchowo. I chcemy razem z gośćmi zza granicy właśnie przeżyć ten czas dni w diecezjach, pokazując im naszą duchowość, naszą historię, historię kościoła warszawskiego" - powiedział ks. Zaperty.
Centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i okolicach w dn. 26-31 lipca. Tydzień wcześniej w całej Polsce trwać będą tzw. dni w diecezjach.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.