Amsterdam: Akty wandalizmu przed V Światowym Kongresem Rodzin

Nieznani sprawcy wtargnęli do biur organizatorów V Światowego Kongresu Rodzin w Amsterdamie. Wandale namazali na ścianach obsceniczne rysunki i powypisywali antychrześcijańskie hasła. Spotkanie rodzin odbędzie w stolicy Holandii w dniach 10-12 sierpnia.

O wydarzeniu, do którego doszło 30 lipca, dzisiaj informuje agencja CNA. „Organizujemy międzynarodowy kongres rodzin, który ma na celu zwrócenie uwagi ma pozytywne aspekty rodziny. To ugrupowanie jednak jest temu przeciwne i najwyraźniej nie jest w stanie podjąć z nami cywilizowanej rozmowy” – powiedział Simon Polinder, przewodniczący komitetu organizacyjnego. Jego zdaniem, nieznani wandale chcą odwołania spotkania. Nie zgadzają się oni z prorodzinnymi działaczami w takich kwestiach jak małżeństwo, aborcja, eutanazja, prawa rodzicielskie, pornografia i prostytucja.

Polinder zaznaczył, że nie była to pierwsza akcja wymierzona w Kongres, choć do takiej próby zastraszenia jego organizatorów doszło pierwszy raz w 12-letniej historii zjazdów. W geście protestu wobec przedsięwzięcia grupa odkreślająca się jako Autonomiczna Akcja Feministyczna przeprowadziła już kilka mityngów. Jej członkinie uważają, że twórcy spotkania są „fundamentalistycznymi chrześcijanami, którzy stają w obronie tradycyjnych relacji między mężczyzną i kobietą”.

Dariusz Krawczyk z Fundacji Pomoc Rodzinie poinformował KAI, że Kongres w Amsterdamie będzie „największym światowym spotkaniem rodzin, liderów organizacji pozarządowych, przedstawicieli kościołów i grup wyznaniowych oraz polityków, które będzie kontynuowało debatę o aktualnej sytuacji rodzin, zagrożeniach oraz osiągnięciach w budowaniu cywilizacji życia”.

– Uczestnicy V Światowego Kongresu Rodzin po raz kolejny publicznie wyrażą swoje oczekiwania wobec przedstawicieli rządów i parlamentów, polityków, przedstawicieli świata kultury o poszanowanie praw rodziny zbudowanej na związku kobiety i mężczyzny, praw rodziców do wychowania dzieci oraz ochrony praw i godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci – zapowiedział Krawczyk.

Oprócz przedstawicieli różnych Kościołów chrześcijańskich do Amsterdamu przyjadą też żydzi, muzułmanie oraz osoby nie wierzące, uznające jednak wartości rodziny. Poprzednie tego typu międzynarodowe spotkanie miało miejsce przed dwoma laty w Warszawie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
1°C Poniedziałek
rano
1°C Poniedziałek
dzień
1°C Poniedziałek
wieczór
0°C Wtorek
noc
wiecej »