Papież modli się za ofiary masakry w Orlando

To tragiczne wydarzenie wzbudziło głębokie uczucia odrazy i potępienia.

O modlitwie papieża poinformował w specjalnym oświadczeniu ks. Federico Lombardi, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

W strzelaninie w klubie dla homoseksualistów w tym amerykańskim mieście zginęło co najmniej 50 osób, a ponad 50 jest rannych. Sprawca tragedii, 29-letni Omar Mateen został zastrzelony przez specjalny oddział policji SWAT. Była to najbardziej krwawa strzelanina w historii Stanów Zjednoczonych.

- Straszliwa masakra, do której doszło w Orlando i która spowodowała wiele niewinnych ofiar, wzbudziła w papież Franciszku i w każdym z nas głębokie uczucia odrazy i potępienia, bólu i niepokoju w obliczu tego kolejnego przejawu zbrodniczego szaleństwa i bezsensownej nienawiści. Papież Franciszek łączy się w modlitwie i współczuciu z niewypowiedzianym cierpieniem rodzin ofiar i rannych oraz powierza je Panu, aby mogły znaleźć pocieszenie. Wszyscy pragniemy, by przyczyny tej strasznej i absurdalnej przemocy, która poważnie zakłóca pragnienie pokoju narodu amerykańskiego i całej ludzkości, mogły zostać ustalone i jak najszybciej skutecznie zwalczone - napisał ks. Lombardi.

Również przewodniczący Konferencji Katolickich Biskupów Stanów Zjednoczonych abp Joseph E. Kurtz wydał oświadczenie, w którym zauważył, że akt przemocy w Orlando „przypomina nam, jak cenne jest ludzkie życie”. Zapewnił o modlitwie biskupów za ofiary i ich rodziny. - Miłosierna miłość Chrystusa wzywa nas do solidarności z cierpiącymi i do coraz większej stanowczości w obronie życia i godności każdego człowieka - stwierdził metropolita Louisville.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Łukasz
  13.06.2016 07:09
  Papież potępia spalenie Sodomy i Gomory, solidaryzuje się z ofiarami tej tragedii i apeluje by sprawcę ukarać z całą surowością, na jaką zasługuje przemoc wymierzona w prawa i poczucie godności osób homoseksualnych, transseksualnych, qwertyseksualnych, gejów i lesbijek i transwestytów, których Pan Bóg na pewno zbawi (a nie jak tych homofobów), czego dowodzi biblijne zdanie, że "w domu mojego Ojca jest mieszkań wiele".
 • Gość
  13.06.2016 08:50
  trzeba się modlić za tych nieszczęśnikow - bo jak powiedział św paweł - ani mężczyzna współżyjący z innym mężczyzną ani itd ..... nie wejdą do Królestwa .Dlatego to jest nieszczęście dla tych ludzi i jednocześnie ostrzeżenie dla innych - bo człowiek nie zna dnia ani godziny .Dlatego powinni zaprzestać swoich grzesznych uczynków , nałożyć wory pokutne i prosić o przebaczen ie . pozdrawiam .
 • DNA
  13.06.2016 09:08
  Degeneracja kulturowa, poprawność polityczna i głupota zbiera swoje żniwo. Może się głupcy obudzą.
 • chordad
  13.06.2016 09:48
  a czy ten "Papież" potępił choć raz mordy dokonywane przez islamistów na chrześcijanach?
  czy tylko gejami się przejmuje?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  3°C Niedziela
  dzień
  3°C Niedziela
  wieczór
  2°C Poniedziałek
  noc
  1°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »