Mord w Orlando. Homolobby wini chrześcijan

Po tym jak biskupi amerykańscy spontanicznie zapewnili o solidarności z rodzinami w żałobie i modlitwę w intencji zastrzelonych bywalców nocnego klubu gejowskiego w Orlando, pojawiły się głosy, że to chrześcijanie są winni zaistniałej sytuacji.

Tego rodzaju oskarżenia wysunęła grupa aktywistów zrzeszonych w ramach American Civil Liberties Union (Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich). Chase Strangio napisał na twitterze, zwracając się do katolików: „Wiecie, co jest obrzydliwe – wasze myśli i modlitwy, i islamofobia po tym, jak sami stworzyliście ten antygejowski klimat”.

Zdeklarowany obrońca obyczajowej swawoli atakował także przepisy, które wprowadzone zostały ostatnio w USA, by zabezpieczyć wolność sumienia obywateli. Jego zdaniem konserwatywni ustawodawcy wprowadzili 200 przepisów anty LGBT w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Strangio twierdzi, że społeczeństwo wini za tę sytuację muzułmanów, a tymczasem to nieprawda. Winni są chrześcijanie.

Dr Robert George, prawnik z Uniwersytetu Princeton przekonuje, że tego rodzaju oskarżenia należy uznać za obraźliwe i oszczercze, jednak jego zdaniem z uwagi na tragiczne okoliczności, należałoby je wybaczyć. Jego zdaniem w tak traumatycznych okolicznościach ludzie w szoku mogą wypowiadać najróżniejsze opinie.

Tymczasem w podobnym tonie jak Strangio wypowiada się publicystka CNN Sally Kohn, która pisze, że zawsze fascynuje ją obserwowanie konserwatystów, którzy opowiadają się przeciw przepisom antydyskryminacyjnym, a jednocześnie sami uderzają w muzułmanów, wytykając im antygejowskie nastroje.

Ben Johnson, publicysta pro-liferskiego serwisu Life Site News krytycznie wypowiada się na temat tych głosów. Stwierdza, że sprzeciw wobec przepisom, które miałyby zezwolić osobom transseksualnym wybierać, czy chcą korzystać z damskiej czy męskiej toalety, nikogo nie mogą zabić. "Przestańmy udawać, że wrogiem są chrześcijanie, którzy kierują się miłością, a nie ci, którzy uderzają w chrześcijan i homoseksualistów w najbardziej nienawistne sposoby" - pisze Johnson.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ORLANDO

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • islamtozło
  14.06.2016 15:57
  Ja mam takie otwarte pytanie - refleksję: czy nie należałoby w związku z tym dać sobie spokój z umizgami wobec tych homoseksualistów? Jak nie papież to biskupi, jak nie biskupi to księża prześcigają się z deklaracjach że każdy z kochających inaczej jest w Kościele chciany i potrzebny. Otóż na powyższym przykładzie widać jasno: takie umizgi nie mają żadnego sensu. Homoseksualiści którzy chcą być w Kościele żyją w spokoju, często nie ujawniając społeczeństwu swojej orientacji albo uznając ją za coś niewłaściwego i pragnąc żyć w zgodzie z nauką Kościoła. Tutaj mamy coraz szersze gremium plujące jadem na Kościół i chrześcijan. Czy nie należałoby zatem "strząsnąć proch z nóg na świadectwo przeciwko nim"? Czy nie lepiej powiedzieć jasno że dla takich miejsca nie ma? Jak długo jeszcze chrześcijanie będą chłopcami do bicia dla różanej maści gejów, feministek, lewaków i islamistów?
 • Stanisław_Miłosz
  14.06.2016 16:11
  Jest jeszcze ciekawiej:

  http://wpolityce.pl/swiat/296631-zamachowiec-z-orlando-sam-byl-gejem-nalezal-do-stalych-bywalcow-klubu-pulse-gdzie-dokonal-masakry-pil-alkohol-i-tanczyl-z-mezczyznami

  Może to zemsta zbiorowa za niezakceptowanie przez "środowisko".

  A tak przy okazji:
  "Ojciec zamachowca, były kandydat na prezydenta Afganistanu, Mir Seddique..., miał krytykować syna za jego postawę. Gazeta wskazuje, że wielokrotnie nazywał go gejem, także gdy jego żona była obok."
 • rafaelus
  14.06.2016 19:37
  Nic dziwnego, że ktoś nie lubi nikogo, gdy ten sam ktoś nie lubi samego siebie. Wtedy nawet spontaniczne gesty współczucia odrzuca ten właśnie ktoś.
  Homoseksualiści tak się właśnie zachowują, jak widać.
  Zresztą, po co chrześcijanie (my/ja) okazują współczucie komuś, kto sam sobie winien, że go źle traktują?
  Nie nazywajmy tego, co jest brzydkie - ładnym. Nie wypada.
 • MacBlacker
  15.06.2016 18:28
  Sami nie wiedzą jaki brednie gadają! Ale skoro homolobbystom jest tak źle pośród chrześcijan to niech spadają do muzułmanów... zobaczymy jak im tam będzie miło...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  7°C Niedziela
  dzień
  8°C Niedziela
  wieczór
  8°C Poniedziałek
  noc
  6°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »