KRRIT potwierdza ważność wyboru rady nadzorczej TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła w środę stanowisko potwierdzające ważność i zgodność z procedurą dokonanego w końcu lipca wyboru członków nowej rady nadzorczej TVP. W środę ma odbyć się pierwsze posiedzenie nowej Rady, na razie jej członków - z wyjątkiem przedstawicielki ministra skarbu - nie wpuszczono do budynku TVP.

W przekazanym PAP stanowisku, KRRiT wymieniła wszystkie osiem osób wybranych 30 lipca w skład rady nadzorczej wraz z ich adresami i numerami PESEL. "Uchwały z dnia 30 lipca 2009 r. zostały podjęte czterema głosami +za+ przez czterech członków KRRiT obecnych w trakcie głosowania, to jest w sposób zgodny z wymogami przepisów ustawy o radiofonii i telewizji" - głosi przyjęte stanowisko.

W środę do budynku TVP nie zostali wpuszczeni Bogusław Szwedo i Piotr Wawrzeński. Przybyli tam już kolejni członkowie Rady: prof. Ewa Nowińska, Bogusław Piwowar, Barbara Misterska-Dragan i Małgorzata Wiśnicka-Hińcza. Do budynku TVP weszła jedynie prof. Nowińska, pozostali członkowie czekają w recepcji.

Ewa Nowińska jest członkiem nowej rady z ramienia resortu skarbu. Wcedług doniesień medialnych, minister Aleksander Grad spotkał się z nią we wtorek i miał polecić, by nie przechodziła na posiedzenia. Bez reprezentantna ministra nie mogłoby się ono odbyć.

Rzecznik resortu Maciej Wewiór powiedział PAP, że prof. Nowińska była w środę zaproszona do ministerstwa, spotkała się tam z resortowymi prawnikami, w tym m.in. zajmującymi się w ministerstwie TVP. Wewiór nie chciał powiedzieć czego dotyczyła rozmowa. Jak podkreślił, naturalnym jest, że reprezentant ministra skarbu spotyka się ministerialnymi ekspertami.

Prof. Nowińska nie chciała komentować sytuacji, powiedziała jedynie, że jest tu, by jako prawnik wyjaśnić zaistniałą sytuację. Pytana, czego dotyczyło jej spotkanie z ministerialnymi prawnikami, powiedziała: "Łatwo jest się domyśleć - sytuacji, w której teraz jesteśmy".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
0°C Wtorek
dzień
0°C Wtorek
wieczór
-1°C Środa
noc
-2°C Środa
rano
wiecej »