Szczyrk: Ewangelicki duchowny rozdaje biblijne opaski

Akcję rozdawania silikonowych opasek na rękę z fragmentami Pisma Świętego wznawia od jutra, 18 września, pastor parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu. Zdaniem duchownego, projekt ma być nawiązaniem do zwyczaju noszenia na sobie Słowa Bożego, który praktykowali żydzi w Starym Testamencie. W ubiegłym roku udało mu się rozdać kilkaset takich różnokolorowych opasek.

Ks. Byrt przypomina, że opaskę może nosić każdy, kto wyrazi taką chęć. „Każdy, kto świadomie będzie nosił tę opaskę, deklaruje, że kocha i chce należeć do Jezusa oraz identyfikuje się z Jego Słowem. Tak jak przy ślubie zakłada się obrączki, podobnie jest z opaskami. To jest wielka odpowiedzialność!” – podkreśla szczyrkowski duchowny.

Ks. Byrt zaznacza, że pomysł zaczerpnął z Księgi Powtórzonego Prawa, w której mówi się o symbolach przypominających o posłuszeństwie wobec Słowa Bożego. „Żydzi mieli wtedy trudności z przywiązywaniem do ręki Słowa Bożego, my dzisiaj mamy o wiele prościej i możemy nosić opaskę ze Słowem Bożym” – zauważa w rozmowie z KAI.

Na niektórych opaskach znalazł się cytat z Księgi Rodzaju: "Jam jest z Tobą i będą Cię strzegł dokądkolwiek pójdziesz", na innych są słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: "Niech ci błogosławi Pan i niech cię strzeże", oraz z Psalmu 91: "Aniołom swoim polecił, aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich".

Ks. Byrt zachęca wszystkich, bez względu na wyznanie, do nowoczesnej formy apostolstwa, namawiając także do noszenia koszulek z cytatami biblijnymi oraz przyklejenia nalepek ze Słowem Bożym na samochód. „To naturalnie zobowiązuje do godnego reprezentowania Jezusa. Słowo Boże trzeba zwiastować w różnorodny sposób, opierając się i na najnowszych modnych trendach” – dodaje.

Opaski można odebrać w parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu lub poprzez kontakt mailowy pod adresem salmopol@wp.pl

Ks. Byrt zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów. Zapraszał m.in. na wypoczynek dzieci z okolic Czarnobyla, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego, namawia co roku do pożyczania nart w okresie zimowym. Cztery lata temu na Białym Krzyżu, między Szczyrkiem a Wisłą, ustawił kamienne tablice z wykutym w nich dekalogiem.

Na Kotarzu – w głównym grzbiecie pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim – wzniósł także z kamieni europejski ołtarz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11°C Czwartek
dzień
11°C Czwartek
wieczór
9°C Piątek
noc
4°C Piątek
rano
wiecej »