Dyskusja nad ustawą medialną nie może przysłaniać problemu szerzącej się nędzy i społecznej marginalizacji. Takiego zdania jest Kościół w Argentynie.
Niezależnie od udziału w debacie nad prawem o środkach przekazu, tamtejszy episkopat alarmuje w sprawie sytuacji ekonomicznej znacznej części argentyńskiego społeczeństwa. Kwestii tej poświęcono wcześniej specjalny komunikat, w którym komisja duszpasterstwa społecznego wskazała na minimalizowanie w oficjalnych statystykach zjawiska ubożenia Argentyńczyków.
Obecnie Kościół domaga się, by sprawę biedy i wykluczenia społecznego, którą określono jako skandaliczną, uznano za priorytet w dyskusji politycznej. Zdaniem przewodniczącego komisji duszpasterstwa społecznego, rozwiązanie tego problemu nie może ograniczyć się do środków ekonomicznych. Według bp. Jorge Casaretto potrzeba narodowego projektu z udziałem najważniejszych sił społecznych w kraju, który radykalnie zmieniłby oblicze argentyńskiej polityki i sposobu sprawowania władzy. Chodziłoby, jak wyjaśnił, o rzeczywiście służebne podejście do pełnionych funkcji publicznych i przejście „od kultury konfrontacji do kultury dialogu”.
Kościół w Argentynie zabiega też o konkretną pomoc dla potrzebujących i uwrażliwia sumienia wiernych na ich los. W tym celu odbyła się tradycyjna ogólnokrajowa zbiórka „Mas por menos”, która w tym roku zgromadziła od 12 do 20 proc. więcej funduszy, niż w poprzednich latach. Zbierane w ten sposób pieniądze zasilają m.in. projekty wzajemnej pomocy, budowy mieszkań, małej przedsiębiorczości czy dożywiania.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.