Kandydat na szefa niemieckiej dyplomacji, przewodniczący liberalnej FDP Guido Westerwelle zdyscyplinował w poniedziałek brytyjskiego dziennikarza, który na konferencji prasowej próbował zadać mu pytanie po angielskim i uzyskać odpowiedź w tym języku.
"Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale jesteśmy na konferencji w Niemczech" - zareagował Westerwelle na pytanie reportera BBC, który poprosił polityka, by odpowiedział po angielsku.
Podobny skutek wywołała kolejna próba Brytyjczyka, który chciał uzyskać odpowiedź w języku niemieckim, lecz na pytanie postawione po angielsku.
"W Wielkiej Brytanii oczekuje się, by mówiono po angielsku, i tak samo jest w Niemczech: tutaj mówimy po niemiecku" - odparł Westerwelle, cały czas posługując się mową Goethego.
Z pomocą tłumaczki brytyjski reporter w końcu zadał pytanie o politykę zagraniczną przyszłego rządu Niemiec z udziałem liberałów. Lecz Westerwelle zbył go, twierdząc, że jest zbyt wcześnie, by mówić o stanowiskach. I dodał: "Po konferencji prasowej możemy się spotkać przy herbacie i rozmawiać o polityce zagranicznej tylko po angielsku. Ale tu mówimy w języku niemieckim".
Media przypominają, że kandydat na szefa MSZ w przyszłym rządzie nie posługuje się biegle językiem współczesnej dyplomacji, co dokumentują m.in. nagrania wideo zamieszczone w internecie.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.
40-dniowy post, zwany filipowym, jest dłuższy od adwentu u katolików.