Oświadczenie CL w sprawie Alicji Tysiąc

Tylko z miłosnego przygarnięcia „Galilejczyka” - Jezusa Chrystusa , jedynego Zbawiciela człowieka, rodzi się zdolność do podjęcia życia, nawet w najbardziej dramatycznych okolicz-nościach, jako odpowiedź wiary . Dlatego pozwólmy się Jemu stale przygarniać, gdyż inaczej zatracimy samych siebie i nie będziemy zdolni odpowiadać Jemu poprzez wszystko: „Tak, Panie Ty wiesz, że Cię kocham.” Bez tego przygarnięcia szybko popadniemy w zagubienie i dołączymy do tych, którzy robią zamęt - pisze w swoim oświadczeniu Ks. Jerzy Krawczyk odpowiedzialny krajowy za ruch Komunia i Wyzwolenie w Polsce.

Tylko z miłosnego przygarnięcia „Galilejczyka” - Jezusa Chrystusa , jedynego Zbawiciela człowieka, rodzi się zdolność do podjęcia życia, nawet w najbardziej dramatycznych okolicznościach, jako odpowiedź wiary . Dlatego pozwólmy się Jemu stale przygarniać, gdyż inaczej zatracimy samych siebie i nie będziemy zdolni odpowiadać Jemu poprzez wszystko: „Tak, Panie Ty wiesz, że Cię kocham.” Bez tego przygarnięcia szybko popadniemy w zagubienie i dołączymy do tych, którzy robią zamęt.
Prośmy z pokorą o to ”nowe spojrzenie” – zdolność patrzenia z szacunkiem na misterium człowieka, którego „nie można zrozumieć bez Chrystusa” (Jan Paweł II. Redemptor hominis). Błagajmy Pana, aby wyrywał nas z naszych ograniczeń,  pociągał mocą Swojej miłości i  uzdalniał do odpowiedzi wiary, nadziei i miłości.
Tylko przez zanurzenie się w żywym Wydarzeniu Chrystusa i stałe wychowywanie do dojrzałego doświadczenia wiary, możemy uchronić się przed takim zniszczeniem człowieczeństwa, którego przejawami są: zagubienie, przewrotność, cynizm i przemoc. 
Słowa ks. M. Gancarczyka, którymi chciał przebudzić sumienia, nie tylko nie zostały przyjęte, ale przewrotnie wykorzystane do ataku, nie tylko na niego, ale i na Kościół z jego nauką o nienaruszalności ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Chęć zamknięcia ust „współczesnym prorokom” , upominających się o prawdę, jest gestem samobójczym, gdyż chce pozbawić społeczeństwo możliwości odradzania się moralnego , a „ poprawny konformizm” ustanowić ideałem życia społecznego.
Przewrotne oskarżenie ks. Gancarczyka obraża uczucia katolików, chrześcijan, ludzi szanujących godność osobistą i wolność wypowiedzi, dlatego solidaryzujemy się z niesprawiedliwie osądzonym.
Utożsamiamy się w pełni z Oświadczeniem Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Alicji Tysiąc.
 
Ks. Jerzy Krawczyk
odpowiedzialny krajowy
za ruch Komunia i Wyzwolenie w Polsce
(Comunione e Liberazione )

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
24°C Wtorek
wieczór
21°C Środa
noc
16°C Środa
rano
18°C Środa
dzień
wiecej »