Seks to też akt duchowy

Nie umiemy kochać, seks traktujemy wyłącznie jako przyjemność - mówił o. Ksawery Knotz podczas spotkania, które odbyło się wieczorem, 26 października Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu. Spotkanie z kapucynem i autorem bestselleru "Seks jakiego nie znacie" spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem. W sali konferencyjnej ośrodka zabrakło wolnych miejsc.

O. Knotz mówił, że przyzwyczailiśmy się patrzeć na kwestie seksualne jako na sprawy czysto anatomiczne, biologicznie, pewnej relacji między ludźmi. Stwierdził, że "została całkowicie wycięta sfera duchowa w naszych głowach, że seks nie ma nic wspólnego z Bogiem". Mówił, że to nasza redukcja, która sprawia, że nie dostrzega się w akcie seksualnym duchowości, że współżycie traktuje jak coś przyjemnego, ważnego dla ludzkiego życia, ale pozbawionego duchowości. - Stąd rodzą się w głowach ludzi myśli, że seks to sfera zła i grzechu. A przecież Bóg nas stworzył i on dał nam seksualność. Bóg nie potępia seksu. Chce uczynić tę miłość piękniejszą - mówił kapucyn.

Autor bestselleru "Seks jakiego nie znacie" podkreślał, że jeśli już w Kościele mówi się o seksie, to w kategoriach negatywnych, że coś jest grzechem. - Większość małżonków cieszy się swoim życiem seksualnym, ale słyszy, że przyjemność jest zła, że akt seksualny może służyć jedynie prokreacji. W rzeczywistości szukanie przyjemności w małżeństwie jest czymś dobrym - mówił o. Knotz.

Odpowiadając na pytania zabranych o. Knotz mówił, że książka powstała jako odpowiedź na pytania wiernych, którzy przez wiele lat zwracali się do niego ze swoimi wątpliwościami. Zakonnik jest doktorem teologii pastoralnej, duszpasterzem małżeństw, redaktorem naczelnym portalu "Szansa Spotkania".

Spotkanie z o. Ksawerym Knotzem było pierwszym, jakie Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu zorganizowało w nowym roku akademickim. W następnych miesiącach do Radomia zostali zaproszeni m.in. Szymon Grzelak i Wanda Półtawska. Patronem medialnym cyklu spotkań jest Radio Plus Radom.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
26°C Poniedziałek
noc
19°C Poniedziałek
rano
28°C Poniedziałek
dzień
29°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »