Zaangażowanie Kościoła w zwalczanie bezrobocia wśród młodych ludzi w Europie było tematem konferencji zorganizowanej 6 grudnia przez Komisję Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) we współpracy z Salezjanami Don Bosco (DBI) w Brukseli.
Uczestnicy wydarzenia dyskutowali na temat propozycji skutecznej pomocy młodym w znalezieniu pracy. W tym kontekście podjęto próbę oceny programów Unii Europejskiej, a szczególnie projektu „Gwarancja dla młodzieży”, który promuje możliwości zatrudnienia, przyuczenia do zawodu, stażu lub dalszego kształcenia.
Założenia polityczne zostały skonfrontowane z konkretnym doświadczeniem społecznym: Salezjanie Don Bosco przedstawili programy prowadzone przez Kościół w Europie i na świecie. Podkreślili oni wagę kształtowania ogólnych umiejętności cywilizacyjnych ułatwiających ewentualne przekwalifikowanie oraz wskazali, że wychowanie w edukacji pełni rolę humanizującą, a także wpływa na jakość pracy. Zakonnicy zaapelowali również o lepszą komunikację i większą współpracę instytucji państwowych czy europejskich z lokalnymi organizacjami pracującymi w tej dziedzinie. Europoseł Brando Benifei zaznaczył, iż współpraca z Kościołem, który cieszy się publicznym zaufaniem, może zwiększyć skuteczność docierania do młodych.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.