Brat Ulrich z ekumeniczno–monastycznej wspólnoty Taizé wziął udział w modlitwie medytacyjnej w kościele Chrystusa Króla, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób, głównie młodych.
Zebrani modlili się o pokój na ziemi i o pokój w sercach, śpiewali kanony z Taizé i trwali w ciszy przed ołtarzem, na którym ustawiono ikony autorstwa kielczanina Michała Płoskiego. – Jezu, daj nam usłyszeć Twój głos, gdy mówisz: tutaj jest pokój twego serca – prowadził modlitwę brat Ulrich. W spotkaniu uczestniczył m.in. kielczanin ks. prof. Przemysław Kantyka, ekumenista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Po zakończonej modlitwie młodzi ludzie omawiali przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych, na które z Kielc wyjeżdża rokrocznie od kilkudziesięciu do kilkuset osób. 32. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w tym roku w Poznaniu w dniach 28 grudnia 2009 – 1 stycznia 2010. Zapisy w Kielcach trwają do 22 listopada.
W Kielcach punkty, w których można się zapisać i przygotować do wyjazdu, działają w parafiach: św. Franciszka z Asyżu, Chrystusa Króla i św. Jadwigi. Można się także kontaktować ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Akademickim (al. IX Wieków 15A) pozostającym w łączności ze wspólnotą.
Cotygodniowe regularne spotkania wspólnoty związanej z Taizé odbywają się w każdą sobotę w parafii Chrystusa Króla o godz. 18.00. Obecnie w kieleckich kościołach w każdą drugą niedzielę miesiąca odbywają się modlitwy kanonami z Taizé z cyklu "Trochę ciszy w środku miasta". Ostatnio takie spotkanie odbyło się 11 października w kościółku seminaryjnym Trójcy Świętej.
Taizé to wspólnota typu monastycznego w pobliżu francuskiego Cluny, którą w 1940 r. założył ewangelicki pastor Roger Schutz, pragnąc wieść życie pełne prostoty, pustelnicze i wierne Ewangelii. Członkowie wspólnoty służą przede wszystkim idei budowaniu jedności wśród podzielonych chrześcijan. Dzięki związkom z Kościołami chrześcijańskimi, Taizé stało się celem pielgrzymek z całego świata, szczególnie młodych ludzi. Co tydzień Taizé przyjmuje ok. 5 tys. osób, wspólnie się modlących (trzykrotnie w ciągu dnia) i pracujących. Wspólnota liczy dzisiaj ok. stu braci.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.