Przegłosowana przez Izbę Reprezentantów USA ustawa zdrowotna ogranicza finansowanie aborcji z budżetu państwa oraz pozwala lekarzom na sprzeciw sumienia. Wielu obrońców życia uznało za sukces wprowadzenie do dokumentu w ostatnim momencie poprawki Stupaka-Pittsa. Poprawkę, której nazwa pochodzi od nazwisk dwóch kongresmenów – demokraty i republikanina - przyjęto znaczącą większością głosów: 240 do 149.
Kompromis w sprawie kształtu ustawy został osiągnięty po długich negocjacjach. Doszło do niego w momencie, gdy przewodnicząca Izby Reprezentantów, demokratka Nancy Pelosi zdała sobie sprawę, że nie jest w stanie przekonać tych demokratów, którzy są przeciwni zabijaniu dzieci nienarodzonych. Dużą rolę w negocjacjach odegrali m.in. dwaj katoliccy deputowani z Partii Demokratycznej: Mike Doyle z Pensylwanii i Brad Ellsworth z Indiany.
Przegłosowaną poprawkę otwarcie krytykują przedstawiciele aborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Wcześniej nawoływali oni, by kongresmeni nie słuchali biskupów amerykańskich, próbujących powstrzymać reformę służby zdrowia w formie proponowanej przez administrację Baracka Obamy, czyli zakładających m.in. opłacanie aborcji z pieniędzy podatnika.
O ostatecznym kształcie ustawy zdrowotnej przesądzi wkrótce Senat USA.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.