W sanktuarium męczenników XX wieku na Tiberinie znalazły się pamiątki po kolejnych Polakach.
W czwartek w nocy do Sanktuarium Męczenników XX w. na Wyspie Tyberyjskiej w Rzymie trafiły relikwie pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy-męczenników i pamiątki po nich. Uroczystość odbyła się w obecności ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej, zarządu generalnego zakonu franciszkanów, przełożonych prowincji franciszkańskich ze wszystkich kontynentów i licznie zgromadzonych wiernych.
W kaplicy nowych męczenników Ameryki zostały umieszczone: ziemia z krwią z miejsca męczeństwa bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, kielich podróżny, który używali misjonarze do mszy świętych w 72 andyjskich wioskach w Peru oraz sandał bł. Michała Tomaszka.
Bazylika na wyspie na Tybrze została zbudowana na przełomie X i XI w. Tam rzymski cesarz Otto III umieścił relikwie św. Wojciecha, które otrzymał od Bolesława Chrobrego. Od początku XXI w. w sześciu bocznych kaplicach zaczęto umieszczać relikwie współczesnych męczenników.
Są już tam m.in. relikwie I bądź II stopnia św. Maksymiliana, bł. Jerzego Popiełuszki, bł. Karoliny Kózkówny, bł. Michała Kozala, bł. Wincentego Matuszewskiego, bł. Józefa Kurzawy i bł. Stanisława Starowieyskiego.
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.