Kard. Müller: Uprawniona różnica opinii i zgodność z papieżem

Żyć miłosierdziem oznacza żyć Ewangelią w całej jej pełni. Bóg nie jest bezdusznym prawodawcą, lecz Bogiem obecnym i bliskim – powiedział kard. Gerhard Müller w wywiadzie dla włoskiego dziennika La Repubblica.

Zapytany, czy w kwestii komunii dla rozwodników żyjących w nowym związku Papież domaga się nowego kroku, prefekt Kongregacji Nauki Wiary odpowiedział: „Mamy jasne przesłanie Jezusa i Pisma Świętego o fundamencie małżeństwa w zbawczej woli Boga. Uwarunkowania socjologiczne się zmieniają, ale trzeba też pamiętać, że istnieją różne antropologie, niezgodne z naszą, która opiera się na Słowie Bożym. Trzeba głosić Ewangelię bez przeinaczeń. Franciszek chce, by Lud Boży odczuł bliskość Dobrego Pasterza w przepowiadaniu i świadectwie życia chrześcijańskiego”.

Zapytany, czy Papież ma w Kurii Rzymskiej przeciwników, kard. Müller zapewnił, że wszyscy studiowali teologię i wiedzą, jaka jest misja Papieża i jakie jest jego znaczenie dla każdego. „Żyjemy w emocjonalnej i faktycznej jedności z Franciszkiem. Niestety, niektóre media zauważają jedynie uprawnioną różnicę opinii, a nie tę wielką harmonię” – powiedział szef najważniejszego urzędu Kurii Rzymskiej. Przyznał on również, że niektóre skrajne media, zwłaszcza internetowe, próbują go przeciwstawić Papieżowi, czego on jednak w żadnym wypadku nie podziela. „Wszyscy służymy dziełu Papieża, współpracujemy, by służyć jego misji” – podkreślił kard. Müller.

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary odniósł się również do sprawy zapobiegania nadużyciom seksualnym względem nieletnich. Podkreślił, że Kościół w odróżnieniu od wielu innych instytucji konsekwentnie wprowadza w życie zasadę zerowej tolerancji i w przeciwieństwie do państwowego wymiaru sprawiedliwości nie uznaje w takich przypadkach przedawnień.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  28.02.2017 10:01
  Jak ten coś powie... to już chyba nawet Papież nie zrozumie.
  Księże Kardynale - to w końcu czy w kwestii komunii dla rozwodników żyjących w nowym związku Papież domaga się nowego kroku, czy nie? Bo to, co Ksiądz mówi, to takie kardynalskie wodolejstwo, że aż żal tusz marnować w drukarniach...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  1°C Środa
  dzień
  2°C Środa
  wieczór
  2°C Czwartek
  noc
  2°C Czwartek
  rano
  wiecej »