W Sejmie zawiązał się Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia. Liczy na razie 10 posłów - informuje środowy "Nasz Dziennik".
Jak podkreślono w artykule, to najmłodszy zespół parlamentarny, który formalnie zarejestrowano ledwie kilka dni temu. Jego przewodniczącą została poseł Anna Siarkowska z koła Republikanie, a funkcje wiceprzewodniczących sprawują Teresa Glenc i Piotr Uściński (oboje z PiS). W skład zespołu wchodzą również: Magdalena Błeńska (Republikanie), Anna Sobecka (PiS), Paweł Lisiecki (PiS), Robert Mordak (Kukiz'15), Łukasz Rzepecki (PiS), Ireneusz Zyska (koło WiS) i poseł niezrzeszony Robert Winnicki.
Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia ma charakter otwarty, mogą się do niego zgłaszać także inni posłowie i senatorowie, którym bliskie są idee ochrony życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Ponadto członkowie zespołu będą proponować udział w jego pracach parlamentarzystom, którzy w poprzedniej kadencji działali np. w Parlamentarnym Zespole na rzecz Ochrony Życia i Rodziny. Liczył on ponad 91 osób i zdecydowana większość z nich teraz również zasiada w Sejmie lub Senacie.
- Nie jest jednak ważna liczba członków zespołu, ale ich jakość. Dlatego nie będziemy dążyć do tego, abyśmy tworzyli jak najliczniejsze grono. Już w tym składzie, jaki teraz mamy, możemy wiele dobrego dokonać - podkreśla w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" poseł Anna Siarkowska.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.