Większość młodych Europejczyków myśli regionalnie oraz globalnie, nie czuje natomiast głębszej więzi z Europą - wynika z sondażu prowadzonego przez Europejską Unię Nadawców EBU we współpracy z niemieckim instytutem badań opinii publicznej Sinus.
Wśród ankietowanych w ramach międzynarodowego projektu "Generation What?" 31 proc. zadeklarowało poczucie więzi ze światem, a 30 proc. z regionem/miastem, w którym mieszka lub z którego pochodzi. 27 proc. zapytanych identyfikuje się przede wszystkim ze swoim krajem. Natomiast zaledwie 11 proc. wyraziło poczucie przynależności do Europy.
5 kwietnia 2017 Europejska Unia Nadawców EBU opublikowała pierwsze wyniki ankiety, które uwzględniły dane z Belgii, Grecji, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Czech. Sondażem objęto osoby w wieku od 18 do 34 lat.
Sondaż pokazuje, że 59 proc. ankietowanych nie ufa Europie. Co szósty młody Europejczyk opowiada się za wystąpieniem swojego kraju z Unii Europejskiej. Aż 65 proc. ankietowanych wyraziło sprzeciw wobec rosnącego nacjonalizmu w Europie.
Sondaż jest prowadzony od 11 kwietnia 2016 roku. Projekt "Generation What?" to największa ankieta internetowa przeprowadzana wśród młodych Europejczyków w historii kontynentu. Do marca 2017 wzięło w niej udział prawie milion osób między 18 a 34 rokiem życia z 35 krajów Europy.
Stowarzyszenia rodzinne we Francji nie zgadzają się na nowy program edukacji seksualnej.
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.