W Hiszpanii nie ma zwyczaju rezurekcyjnej procesji.
W Hiszpanii nie ma polskiego zwyczaju Rezurekcji. Natomiast rano w Wielkanoc na ulice wychodzi ostatnia procesja Wielkiego Tygodnia: tzw. Procesja Spotkania Jezusa i Maryi. Pismo Święte o tym nie wspomina, ale stara tradycja mówi, że Chrystus po swoim zmartwychwstaniu najpierw ukazał się swojej Matce.
Procesja Spotkania w kastylijskim León rozpoczyna się w dwóch różnych miejscach miasta. Z jednego kościoła wyrusza bractwo, które niesie figurę Jezusa zmartwychwstałego, z drugiego – figurę Matki Bożej ubranej na czarno na znak śmierci Syna. Na Placu Katedralnym dochodzi do spotkania Matki z Synem, któremu towarzyszy wzruszający marsz grany przez orkiestrę. Maryja na znak radości “kłania się” Jezusowi, co wymaga wielkiej precyzji ruchów osób, które niosą figury. Szaty Maryi zostają zmienione na białe – symbol radości i życia. Potem wszyscy biorą udział w mszy w katedrze, a po niej czas na tradycyjne wielkanocne śniadanie.
Procesja Spotkania kończy Wielki Tydzień w Hiszpanii. W Madrycie oznajmia go ogłuszające bicie w bębny setek członków bractw, które przybyły z tej okazji do stolicy kraju. Jednak już od jutra bractwa rozpoczynają przygotowania do przyszłorocznego Wielkiego Tygodnia.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.