Od uroczystego powitania przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów rozpoczęło się w czwartek po godz. 10 spotkanie premier Beaty Szydło z wiceprezydentem Indii Mohammadem Hamidem Ansarim. Podczas spotkania dojdzie do podpisania umowy o współpracy w dziedzinie rolnictwa między obydwoma krajami.
Rzecznik rządu Rafał Bochenek podkreślił w środę, że wizyta wiceprezydenta Indii będzie okazją do rozmowy o kwestiach gospodarczych, które łączą oba kraje. Zapowiedział, że podczas spotkania w kancelarii premiera dojdzie do podpisania umowy między ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem a jego odpowiednikiem z Indii.
Celem umowy jest rozwój i koordynacja dwustronnej współpracy w sektorze rolnym. Istotnym elementem jest również identyfikacja barier i ograniczeń występujących we współpracy handlowej oraz podejmowanie działań w celu ich likwidacji. Ponadto umowa ma wzmacniać bilateralną współpracę naukowo-techniczną w dziedzinie rolnictwa.
Wiceprezydent Indii spotka się również po południu z prezydentem Andrzejem Dudą oraz weźmie udział w Polsko-Indyjskim Forum Biznesu, które rozpocznie się o godz. 15 w Ministerstwie Rozwoju.
Dla Polski Indie są drugim - po Singapurze, a przed Chinami - miejscem lokalizacji inwestycji bezpośrednich w Azji. Według danych za 10 miesięcy 2016 roku obroty handlowe z Indiami wyniosły łącznie ponad 2,34 mld dolarów. Polski eksport do Indii w tym czasie wyniósł ponad 561 mln dolarów, zaś import przekroczył wartość 1,7 mld dolarów.
Europa Środkowa na pół wieku znalazła się pod kontrolą ZSRS.
Poprzedzające konklawe spotkania kardynałów przeżył on jako „piękne i poważne rekolekcje”.
Na godzinę 10.00. zaplanowano Mszę św. Pro eligendo Romano Pontifice (o wybór papieża rzymskiego).
Czy nowy rząd w Berlinie ma pomysł na problem migracyjny, który Niemcy sami stworzyli?