Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa wznawia spotkania

Na stronie internetowej wspólnoty, a także na ich profilu facebookowym, pojawiła się informacja od arcybiskupa Depo.

List skierowany do o. Daniela wysłał ks. wicekanclerz Mariusz Bakalarz z Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, w imieniu ks. arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego.

"Należy zauważyć, iż Komunikat Księdza Arcybiskupa z dnia 3 kwietnia br. nie zawierał zakazu organizowania spotkań Wspólnoty, ale wskazywał, iż biorąc pod uwagę toczące się prace Komisji oraz pojawiające się kontrowersje i pytania o status Wspólnoty, najwłaściwsze byłoby powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na jej spotkania do czasu wydania ostatecznego orzeczenia i podjęcia decyzji" - czytamy w liście.

Wspomniano także o informacji, którą umieszczono na stronie wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa. O. Daniel napisał wówczas, że postanowił zawiesić spotkania wspólnoty "do czasu wyjaśnienia sprawy związanej z Naszą Wspólnotą". "Odwołanie spotkań nie nastąpiło zatem na skutek jakiegoś zakazu ze strony Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego, ale było wynikiem decyzji Księdza oraz Wspólnoty" - skomentował to ks. Bakalarz.

"Odpowiadając na przedłożoną prośbę, ale podtrzymując w pełni zastrzeżenia i treści zawarte w Komunikacie, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo wyraża zgodę na zorganizowanie spotkań Wspólnoty w II i III sobotę maja, jednakże wyłącznie dla wiernych z terenu Archidiecezji Częstochowskiej" - kończy się list.

Na stronie wspólnoty, a także na profilu facebookowym zamieszczono również komentarz o. Daniela do listu, w którym informuje wiernych: "W związku z wyżej umieszczonym listem, chcę Was drodzy Bracia i Siostry poinformować iż 20 maja w sobotę od godziny 12.00 do 18.00 ODBĘDZIE się spotkanie modlitewne prowadzone przez Naszą Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa, w Sanktuarium św. O. Pio na św. Górce Przeprośnej."

"Chcę również zapewnić Was, że sprawy związane ze Wspólnotą idą w dobrym kierunku, dlatego bardzo proszę zachowajmy spokój, módlmy się i pokornie czekajmy na decyzję Ks. Arcybiskupa Wacława Depo, która na pewno, będzie dobra dla pożytku duchowego wiernych i dla dobra Kościoła" - napisał o. Daniel.

Całość listu znajdziesz tutaj

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  16.05.2017 00:07
  O owocach można mówić po próbie czasu. Teraz to jeszcze fascynacja nową atrakcyjną wspólnotą. Za pewne biskup będzie się jej przyglądał. Nieporozumieniem jest to, że prowadzi ją kapłan, który zdecydował się na pustelniczą formę życia. To co robi teraz z życiem pustelniczym nie ma nic wspólnego. Nie jestem przeciwna wspólnocie. Fajnie, że gromadzi młodych na modlitwie, ale trzeba być wobec niej bardzo ostrożnym, bo taką grupą charyzmatyczny lider może łatwo manipulować.
 • Gość
  22.06.2017 22:25
  Jednego nie rozumiem dlaczego ja Daniel nie dotrzymuje swojej decyzji był nie dawno komunikat że wstrzymuje spotkania aż do uzyskania zgody biskupa i jeszcze jedno zauważyłam że jak biskup diecezji płockiej wydał zakaz jeżdżenia ponieważ nie ma wspólnota aprobaty został ukazany komunikat że mają i okazuje się że po wydaniu komunikatu biskupa depo okazuje się że wpis znika i jest ten komunikat który pisałam wyżej nie atakuje tu nikogo ale powinno być tak że informacje powinny być prawdziwe a nie zmienne
 • OBSERWATOR
  17.07.2017 08:58
  Ks. Daniel jest pustelnikiem takie wybrał , życie i tak o nim się mówi, ale czy na tym polega życie pustelnika, czy nie powinien on przebywać w pustelni , jak pustelnicy , ojcowie kościoła, którzy w ubóstwie obierali drogę do jedności z Chrystusem , udając się w miejsca odosobnione , gdzie zatopieni w modlitwie, poście i ubóstwie, wielbili i chwalili Pana,? Nie twierdzę ,że ksiądz Daniel nazywany przez wielu ojcem (nie wiem dlaczego) choć mi to osobiście pasuje , tego nie robi, wręcz przeciwnie, jednak wydaje mi się że nie taka jest droga pustelnika , chyba że w dzisiejszych czasach znaczenie tego słowa, tej drogi życia jest zupełnie inne. Osobiście dwa razy byłem na spotkaniu wspólnoty na Górce Przeprośnej, jako gość , bo rozumiem że wspólnotę tworzą osoby , które jak się zorientowałem nalezą do tzw pierwszego kręgu, jest jeszcze drugi krąg dla pozostałych zrzeszonych i jeszcze zostają ci co przyjeżdżają na modlitwę i nie są nigdzie ujęcie w statystyce, wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Nie jestem dobrym obserwatorem ,ale też nie najgorszym, to co zauważyłem pierwszy krąg stanowi grupa osób hermetycznie zamknięta i nie dopuszczająca nowych członków, dlaczego ? . Tworzą ją tzw. diakonie, jak porządkowa , medialna uwolnienia i możliwe że jeszcze inne. Podejrzewam ,ze powód jest jeden podstawowy, jaki pewnie każdy się domyśla.. Myślę że ks. Daniel , jest dobrym człowiekiem i dobre jest to co robi , tak to teraz wygląda, choć na owoce trzeba będzie jeszcze poczekać. Uważam, że nie ma kontroli nad tym co się wokół niego stworzyło, w świecie materialnym, albo mą ja znikomą lub w pewien sposób sfałszowaną.
 • Gość ad.
  14.08.2017 16:40
  Myślę, że co robi ks. Daniel tzn, czy jest pustelnikiem, i czy dodatkowo ma dar od Boga, który nie jest marnowany, lecz wykorzystany na chwałę Boga. To jest to sprawa przełożonych zakonu, biskupa, kto kogo gdzie posyła. Czasami ktos moze mieć powołanie jednoczesnie własnie do zycia pustelniczego, kontemplacyjnego i w tym wspolnotowego, charyzmatycznego, wyjscia do ludzi. Piękna jest różnorodnosc powołań w Kosciele, nie ograniczajmy tylko do pewnych ram, szufladkowania powołań.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  9°C Wtorek
  rano
  17°C Wtorek
  dzień
  18°C Wtorek
  wieczór
  14°C Środa
  noc
  wiecej »