Trwają tu przesłuchania podczas 10. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Jeszcze dziś koncert galowy, a z uczestnikami spotka się prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.
W jubileuszowym 10. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni bierze udział 25 duetów integracyjnych, zespoły i kabarety. Pary tworzą utalentowani muzycznie uczestnicy z jakąś niepełnosprawnością i w pełni sprawni. Przyjechali z całej Polski. Poznali się dopiero tu i podczas dwudniowych warsztatów szlifowali wspólne wykonanie utworu.
Warsztaty w tych kategoriach prowadziły 16 i 17 maja takie sławy, jak Halina Frąckowiak, Adrianna Biedrzyńska, Magdalena Kumorek, a także Janusz „Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski i Mietek Szcześniak.
Beata Malec-Suwara /Foto Gość Dzisiejsze przesłuchania rozpoczął recital Haliny Frąckowiak Dziś, 18 maja, do grona jurorów dołączyli m.in. pochodzący z pobliskiego Nowego Wiśnicza Wiesław Komasa i Jacek Wójcicki. O godz. 17 do Bochni przyjedzie także prezydentowa, by spotkać się z uczestnikami festiwalu. – Od kilku lat z Kancelarii Prezydenta dostawaliśmy dla uczestników nagrody, były pióra i dyplomy podpisywane przez Prezydenta. W tym roku zwróciliśmy się do pani prezydentowej z prośbą o objęcie patronatem naszego jubileuszowego festiwalu. Nie tylko się zgodziła, ale także odwiedzi nas dzisiaj – mówi Jurek Turek, pomysłodawca bocheńskiego festiwalu i wicedyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni, które jest organizatorem imprezy.
Beata Malec-Suwara /Foto Gość Przesłuchania duetów integracyjnych podczas festiwalu w Bochni Podczas koncertu galowego oprócz laureatów wystąpi zespół T.Love, a Marek Piekarczyk zostanie uhonorowany specjalną jubileuszową statuetką przyjaciela Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem".
– Niemal od początku jest obecny na festiwalu, poza tym bardzo dużo nam pomógł. To dzięki niemu wiele drzwi otwiera się dla nas. Teraz jest nam już łatwiej. Wielu z tych, którzy tutaj byli, wracają do nas z przyjemnością – mówi Jurek Turek. – Podobnie jak Marek Piekarczyk na początku festiwalu pomagał Marek Pacuła z Piwnicy pod Baranami, który od kilku lat jest w śpiączce i dlatego go tutaj z nami nie ma – dodaje.
Podczas tegorocznej jubileuszowej edycji festiwalu otwarto również wystawę Stanisława Kmiecika, niepełnosprawnego artysty, który swoje obrazy maluje nogami i ustami. Wernisaż odbył się 16 maja w tutejszej Bibliotece, a uświetnił go recital Marka Piekarczyka.
Zdjęcia z recitalu Haliny Frąckowiak i przesłuchań zamieściliśmy TUTAJ.
Więcej na temat festiwalu, a także o tym, jak odbierają go uczestnicy, będzie można przeczytać w 22 numerze tarnowskiej edycji "Gościa Niedzielnego".
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.