Gliwice: Otwarto Okno Życia

Biskup Gliwicki Jan Wieczorek poświęcił i otworzył Okno Życia w Gliwicach. Miejsce, gdzie będzie można pozostawić potajemnie nowonarodzone dziecko znajduje się w domu Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Górnych Wałów 21.

- To, co się dzisiaj ujawnia i co się dzieje w tym miejscu jest świadectwem miłości. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w dzieło Okna Życia - powiedział Ordynariusz Gliwicki. Dziećmi, które mogą zostać umieszczone w oknie, w pierwszej kolejności zaopiekują się siostry zakonne.

- Każde otwarcie tego okna będzie sygnalizowane alarmem, który jest wyraźnie słyszalny w naszym domu i dzięki temu natychmiast możemy zareagować - przyznaje s. Ewa Atłas SSND, przełożona gliwickiego domu zakonnego Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Dziecko następnie zostanie przewiezione na Oddział Noworodków Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach. - Na miejscu oczywiście będzie poddane szczegółowym badaniom - wyjaśnia ordynator oddziału dr Grażyna Buczyńska.

Okno Życia znajduje się w domu Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Górnych Wałów 21.   Okno Życia znajduje się w domu Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Górnych Wałów 21. Dzieci, które dotychczas znajdowano w polskich oknach życia w szybkim czasie zostały adoptowane lub trafiały do rodzin zastępczych. - Może się to stać po około dwóch miesiącach. Prawna sytuacja takiego dziecka jest stosunkowo prosta, dlatego nie musi długo czekać na adopcję. A dzięki temu niemal od samego początku swojego życia może się rozwijać w rodzinie - przyznał dyrektor gliwickiej Caritas ks. Rudolf Badura.

Równocześnie z opieką nad Oknem Życia Siostry Szkolne de Notre Dame podjęły się stałej modlitwy w intencji odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Zrealizowany projekt „Okno Życia imienia Błogosławionej Matki Teresy od Jezusa” w Gliwicach (w takim kształcie i w takim miejscu) powstał z inicjatywy mieszkańca Gliwic, ojca rodziny. Sfinansował on również projekt, budowę i wyposażenie okna, a pragnie pozostać anonimowy.

Bieżącej realizacji projektu podjęły się następujące instytucje:

1.              Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame, Dom Zakonny w Gliwicach.

2.              Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach, Oddział Noworodków.

3.              Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe, Stacja w Gliwicach.

4.              Caritas Diecezji Gliwickiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  3°C Środa
  wieczór
  2°C Czwartek
  noc
  2°C Czwartek
  rano
  4°C Czwartek
  dzień
  wiecej »