Szpital pediatryczny Bambino Gesù gotów jest przyjąć Charliego

Papież stanął w obronie dziecka, które decyzją sadu ma być odłączone od aparatury podtrzymującej życie.

Rzymski szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus (Bambino Gesù) gotów jest przyjąć dziesięciomiesięcznego Charliego Garda i opiekować się nim „przez czas, jaki mu jeszcze pozostał”.

Deklarację tej treści złożyła prezes placówki należącej do Stolicy Apostolskiej Mariella Enoc. Ujawniła, że zwróciła się już do kierownictwa Great Ormond Street Hospital w Londynie, gdzie dziecko obecnie przebywa, z pytaniem, czy istnieją warunki ewentualnego przeniesienia go do rzymskiej placówki. „Wiemy, że przypadek jest beznadziejny i że, o ile wiadomo, nie istnieje skuteczna terapia" - powiedziała prezes "Bambino Gesù". Zapewniła, że jej szpital łączy się w modlitwie z rodzicami dziecka i że, „jeśli takie jest ich pragnienie, gotów jest przyjąć je na czas, jaki mu pozostanie”.

Wczoraj rzecznik Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej opublikował komunikat, w którym poinformował o stanowisku papieża Franciszka w sprawie Charliego Garda, niespełna rocznego chłopca z zachodniego Londynu, który decyzją sądu ma zostać odłączony od urządzeń podtrzymujących go przy życiu.

"Ojciec Święty śledzi z miłością i wzruszeniem historię małego Charliego Garda i wyraża swoją bliskość z jego rodzicami. Modli się za nich, wyrażając życzenie, aby nie lekceważono ich pragnienia, aby aż do końca pomagano i leczono ich dziecko" - napisał rzecznik Watykanu.

Charlie Grad cierpi na niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną - syndrom wyczerpania mitochondrialnego DNA (mtDNA). Choroba atakuje mięśnie i uszkadza mózg. Nie zgodzono się na eksperymentalną terapię w Stanach Zjednoczonych, ani na śmierć w domu w obecności rodziców i pod opieką pracowników hospicjum. Prawo lekarzy do zakończenia uporczywej terapii potwierdziły dwa brytyjskie sądy i Europejski Trybunał Praw Człowieka.

«« | « | 1 | » | »»
 • TomaszL
  03.07.2017 19:39
  W mojej skromnej ocenie w sytuacji beznadziejnej medycznie najlepiej i dziecku i rodzicom byłoby w domu o ile można zapewnić tam dziecku opiekę medyczną.
 • Gość
  03.07.2017 22:01
  Maleństwo kochane :( niech Pan Jezus ma w opiece aniołka.
 • Doris
  04.07.2017 02:11
  W imię Jezusa Chrystusa - Charlie bądź uzdrowiony teraz!
 • Gość
  04.07.2017 10:20
  "Prawo lekarzy do zakończenia uporczywej terapii potwierdziły dwa brytyjskie sądy i Europejski Trybunał Praw Człowieka" Czyje prawo? Kim jest lekarz, by mieć prawo do zakończenia czyjegoś życia? I kim jest sąd, by takie prawo potwierdzać - wbrew nawet choćby woli rodziców, jeśli chodzi o dziecko? Nie mówiąc o woli Bożej... Serce i umysł się wzdraga przed tak rozumianym prawem... Panie Jezu, Ty jesteś Dawcą Życia, Ty możesz Charliego uzdrowić. I dziękuję Ci za Ojca św. i za pracowników tego szpitala, w którym życie liczy się bardziej niż pieniądze...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  27°C Niedziela
  wieczór
  23°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »