Prezydent do uczestników ESM

29 grudnia 2009 r. prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wystosował list do uczestników Europejskiego Spotkania Młodych Taize w Poznaniu.

Przekazujemy treść listu:

"Drodzy Młodzi Pielgrzymi z Europy i całego Świata!

Szanowni Bracia ze Wspólnoty Taize!

Chciałbym przekazać Wam szczere i serdeczne pozdrowienia z okazji tak niezwykłego wydarzenia, jakim jest Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Poznaniu. Ogromnie się cieszę, że przybyliście do Polski tak licznie, kolejny raz pokazując, że idea pielgrzymowania ku pokojowi, prawdzie i wolności może łączyć młodych różnych narodowości, różnych ideologii, różnych wyznań. Już 32. raz Wasza pielgrzymka zaufania zatrzymuje się w europejskim mieście, kolejny raz goszcząc w Polsce, tym razem w Poznaniu. Jest dla nas ogromnym zaszczytem móc przyjąć tak licznie przybyłą młodzież z wielu krajów europejskich, a także z innych kontynentów. Wyrażam nadzieję, że pobyt w Poznaniu pozostanie dla Was wspaniałym duchowym przeżyciem.

Spotykacie się w Polsce w roku ważnych rocznic. 1 września minęło 70 lat od wybuchu II wojny światowej, która zebrała żniwo śmierci i przyniosła wielu narodom cierpienia na niespotykaną wcześniej skalę. Pamięć o okropnościach tej wojny wciąż uświadamia nam, jak bezcenną wartością jest pokój. W roku bieżącym przypadła również 20. rocznica obalenia komunizmu w Polsce i innych krajach naszego regionu. Ruch Solidarności, który przyczynił się do upadku komunizmu w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, zrodził się właśnie z pragnienia dążenia do pokoju, prawdy i wolności. To są wartości, których tak bardzo potrzebuje dzisiejszy świat, a które wspólnota Taize od wielu lat stara się promować. Wyrażam nadzieję, że Wasze tegoroczne spotkanie wniesie znaczący wkład do umacniania pokoju, prawdy i wolności w Europie i na świecie.

Jeszcze raz chciałbym życzyć Wam wszystkim jak najlepszego przeżycia najbliższych dni w modlitwie i w skupieniu, a także złożyć najlepsze życzenia szczęścia i pomyślności w nowym 2010 roku.

Z wyrazami szacunku,

Lech Kaczyński".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  10°C Środa
  dzień
  10°C Środa
  wieczór
  9°C Czwartek
  noc
  8°C Czwartek
  rano
  wiecej »